Öğretmenlerin 2017 Ocak özür grubu başvuru ekranı MEBBİS’te açıldı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2017 yılı Ocak dönemi öğretmenlerin özür grubu başvuru ekranı açıldı. Eş durumu ataması, sağlık özrü ataması başta olmak üzere özür grubu atama işlemleri MEBBİS ekranından yapılacak.

Öğretmenlerin 2017 Ocak özür grubu başvuru ekranı MEBBİS’te açıldı

Öğretmenlerin 2017 Ocak özür grubu başvuru ekranı MEBBİS’te açıldı

2017 yılı Ocak ayı eş durumu özrü, sağlık durumu özrü, can güvenliği mazereti ve engellilik durumuna ait özür grubu atama başvuru işlemleri bugün başladı. Özür grubu başvurularının ilk aşaması olan başvuru ve onay işlemleri 4 Ocak tarihi ile 10 Ocak tarihleri arasında yapılacak. Başvurular MEBBİS üzerinden yapılacak olup birinci aşamada öğretmenler özür gruplarını ve özüre ait ilgili belgeleri MEBBİS’e yükleterek başvurularını onaylatacaklar.

BAŞVURU EKRANI AÇILDI

MEB personeli genellikle başvuruların ilk gününü gecikmelerle karşılamaktadır. Ancak bugün 2017 Ocak özür grubu başvuru işlemlerinin başlar başlamaz MEBBİS ekranının açıldığını fark ettik. An itibari ile özür grubu başvuru ekranı MEBBİS modülünde açılmış durumdadır. Birinci aşama başvurularında onay alan öğretmenler 13 Ocak-18 Ocak tarihleri arasında özür grubu tercih işlemlerini yapabilecekler.

Özür grubu tercih işlemlerinde hizmet puanı yeterliliğine göre atanan öğretmenlerin özür grubu atama sonuçları 20 Ocak tarihinde açıklanacak. Ataması gerçekleşen öğretmen ilişik kesme işlemlerini ise 23.01.2017 tarihinden itibaren yapacak.

İL EMRİ İLÇE EMRİ YOK

Özür grubu atamalarında il emri, ilçe emri yapılması konusunda şu ana kadar olumlu bir açıklama yapılmadı. Geçtiğimiz atama dönemlerinde açıklamaları bulunan Müsteşar Yusuf Tekin il emri ve ilçe emri uygulamasının kamu yararına uymadığını açıklamış ve il emri olmayacağını açıklamıştı. 2016 Ağustos döneminde de il emri verilmemiş daha sonra 1 Eylül tarihinde 672 sayılı KHK ile meslekten ihraç edilenlerin yerlerine atamalar gerçekleşmişti.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM