Öğretmenlerin 2017 yılı il içi atama başvuru süresi uzatıldı

2017 Yılı Öğretmenlerin İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Başvurusu ile ilgili Duyuru yayınlandı. İl içi atama başvuruları uzatıldı.

Öğretmenlerin 2017 yılı il içi atama başvuru süresi uzatıldı

Öğretmenlerin 2017 yılı il içi atama başvuru süresi uzatıldı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) tarafından yapılan açıklamada, 2017 yılı il içi atama başvuru süresinin 29 Mayıs Pazartesi günü mesai bitimine kadar uzatıldığı açıklandı. İl içi isteğe bağlı yer değiştirme başvuruları 29.05.2017 tarihi Pazartesi günü akşam 17:00’a kadar yapılabilecek.

2017 İL İÇİ ATAMA BAŞVURULARI

2017 yılına ait öğretmen atama takvimi içerisinde 2017 yılı için il içi atama başvuruları 22 Mayıs 2017 tarihinde başlamış, 26 Mayıs 2017 günü mesai bitiminde sona ermişti. Akşam saatlerinde İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından yapılan duyuruda il içi isteğe bağlı yer değiştirme atama başvurularının uzatıldığı açıklandı.

İKGM tarafından yapılan duyuru açıklama metni;

2017 Yılı Öğretmenlerin İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Başvuruları 29/05/2017 Pazartesi günü saat 17:00´ a kadar uzatılmıştır.

İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü

İl içi atama başvurularında birkaç gündür yoğunluk yaşanıyordu ancak Öğretmenler İçin olarak il içi atama başvuru süresinin uzatılmasında sadece yoğunluk sebepli olduğunu düşünmüyoruz. Son birkaç gündür öğretmenlerin hizmet puanlarında silinme ve değişme durumu söz konusuydu. MEB’den bu konuda resmi açıklama gelmezken MEBBİS atama başvuru modülü ile İKBS modülü arasında tutarsızlık bulunmaktadır.

Normalde zorunlu hizmetini tamamlayan öğretmenin başvuru sayfasında zorunlu hizmetini yapıyor olarak gözüktüğü şikayetleri devam ediyor. MEB’in bu durumdan dolayı da il içi atama başvuru süresini uzattığını düşünüyoruz. İl içi atama başvurusunda bulunan adaylar bu konuyu takip etsinler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

3 yorum

  1. Bunu hep yapiyorsun MEB. Biz kostur kostur alelacele tercih doldurup onaylatiyoruz. Uzatiyorsunuz süreyi. Birileri Cmt Pazar ohh rahat rahat inceleye inceleye tercih yapiyor. Kul haki kardesim. Valla kul hakki.

  2. il içi yerdeğiştirmeler neden emeklilik işlemlerinden sonra yapılmıyor .Boşalan kadrolar kimin işine yarıyor .Sıra tayinleri neden işletilmiyor .Adaletli bir sistem istiyoruz

    • sınıf öğretmenleri kan ağliyor kimsenin umrunda değil.Emekli olanları müdürluk ve müdüryardimcilığindan istifa edip 100 puanla merkez okullarda görev yapacak egitimbirsenlilerle dolacak

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Bu Vücut Benim