Öğretmenlerin 2017 yılı Ocak ayı özür grubu tercih işlemleri başladı

yarıyıl dönemi özür grubu yer değiştirme işlemleri olan ikinci aşama başvuruları bugün başladı. MEBBİS üzerinden Başvuru modülü kısmında atanmak istedikleri yerden okul seçecek olan öğretmenlerin okul tercih seçim işlemleri ve onaylanması 18 Ocak tarihine kadar devam edecek.

Öğretmenlerin 2017 yılı Ocak ayı özür grubu tercih işlemleri başladı

Öğretmenlerin 2017 yılı Ocak ayı özür grubu tercih işlemleri başladı

4 Ocak tarihinde birinci aşama başvurusu ve onay işlemleri ile başlayan 2017 Ocak Ayı Öğretmenlerin Aile Birliği, Sağlık, Can Güvenliği Mazeretleri Ve Engellilik Durumu İle Diğer Nedenlere Bağlı Yer Değiştirme Başvurusu MEB personelleri 10 Ocak tarihinde sona ermesine rağmen uzatılarak 11 Ocak saat 13:00’da sona erdi. Birinci aşama başvurularda yer değiştirme talebinde bulunacak özür grubu için gerekli evraklarla birlikte başvurularını gerçekleştirdiler.

İKİNCİ AŞAMA BAŞVURULARI

13 Ocak tarihinde başlayan özür grubu ikinci aşama başvuru işlemleri 18 Ocak tarihinde sona erecek. Eş özrü, sağlık özrü ve diğer özür gruplarına başvuran adaylardan birinci aşamada onay alanlar ikinci aşama özür grubu işlemlerinde tercih yapabilecekler. 18 Ocak tarihinde sona erecek olan özür grubu tercih işlemlerinden sonra özür grubu atama sonuçları 20 Ocak tarihinde açıklanacak.

TERCİHLER MEBBİS’TEN YAPILACAK

Özür grubundan tercih yapacak öğretmenler tercihlerini MEBBİS üzerinden yapacaklar. 2017 Ocak özür grubu atama başvurusunda 40 tercih yapılabilecek. özür grubu tercihlerinden sonra yer alan ek seçenek yani 41. tercih ise yer değiştirme isteğinde bulunan öğretmenin inisiyatifine bırakılacak. 41. tercihi işaretleyerek ONAYLIYORUM diyen öğretmen, yaptığı tercihlerin gelmemesi durumunda gitmek istediği yerde açık varsa sistem tarafından tercih dışı atanacak. 41. tercih işaretlemeyen öğretmen ise tercihleri gelmediği takdirde hiçbir şekilde ataması yapılamayacak.

Özür grubu ataması başvuru tercih ekranı için mebbis.meb.gov.tr adresine kişisel bilgilerinizle giriş yaparak başvuru modülünden ulaşabilirsiniz. Atama başvurusu yapılıp tercihlerden sonra onaylandıktan sonra, sadece OKUL onaylayacak. İlçe MEM ya da İl MEM tercih işlemlerini onaylamayacak.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

3 yorum

  1. iyi günler tercihlerimi yaptım ama okul müdürlüğü onay veremiyor. mebbis hata veriyor. varmı böyle sorun yaşayan. teşekkürler

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM