Öğretmenlerin Ağustos 2017 özür grubu atama başvurularında son gün

Özür grubu yapacak öğretmenlerin birinci aşama başvuruları bugün sona eriyor, başvuruları onaylanan öğretmenler ikinci aşama döneminde tayin isteyecekleri yerden okul tercihi yapacaklar.

Öğretmenlerin Ağustos 2017 özür grubu atama başvurularında son gün

Öğretmenlerin Ağustos 2017 özür grubu atama başvurularında son gün

2017 yılı Ağustos ayı birinci aşama başvuruların kabul edilmesi ve onay süreci 8 Ağustos tarihinde başladı, 14 Ağustos pazartesi günü sona erecek birinci aşama başvurularından sonra öğretmenlerin tercih süreci başlayacak. 22 Ağustos tarihinde başlayacak ikinci aşama başvuruları ise 25 Ağustos tarihinde sona erecek.

TERCİH SÜRESİ 4 GÜN

Birinci aşamada başvuru yapan ve başvurusu onaylanan öğretmen ikinci aşama tercihlerin yapılması ve onay süreci için 4 günlük süresi olacak. ogretmenlericin.com olarak tercih süresinin biraz daha fazla olmasının yararlı olacağını düşünüyoruz. 4 günlük süre içerisinde öğretmenler okul araştıracaklar, tercih yapacaklar ve tercihlerini onaylatacaklar. 25 Ağustos tarihinde tercihlerin sona ermesinden sonra Ağustos özür grubu atama sonuçları 29 Ağustos 2017 Salı günü açıklanacak. Özür grubundan ataması çıkan öğretmenlerin ilişik kesme süresi ve ayrılış başlama yapma işlemleri 5 Eylül 2017 tarihinden itibaren yapılacak.

EŞ DURUMU ATAMASI

Yıl içerisinde iki defa yapılan özür grubu atamasında en çok başvuru ve yer değiştirme eş durumundan oluyor. Milli Eğitim Bakanlığı eş durumu ve özür grubu dahil öğretmen yer değiştirme işlemini en aza indirebilmek için geçtiğimiz yıl sözleşmeli öğretmen atamasını hayata geçirdi. Sözleşmeli atanan öğretmenler özür grubundan yer değiştiremiyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) tarafından yapılan açıklamada kadrolu öğretmenlerin sözleşmeli öğretmen eşlerinin yanına özür grubundan tayin başvurusu yapacağını açıklamış, sözleşmeli öğretmenlerin özür grubu başvurusu için olumlu bir açıklama yapılmamıştı

Sosyal Medyada Paylaşın:

6 yorum

  1. Mrb ben 2.aşama basvurumu yaptim sadece okul mudurum onay verdi başka da onay istemiyordu zaten simdide telas ettim acaba onaylama işi eksik mi oldu diye herkesin boylemiydi?

  2. İyi günler, diyelim ki A ilinden B iline tayınım çıktı 5 Eylül de seminerler ve ilişik kesme beraber başlıyor. Seminere mi gideceğiz ilişik mi keseceğiz? İlişik kesmeye vekalet vereceğim(mesafe uzak) bu durumda seminer ne olacak??

    • İlişik kesmek için vekalet verecekseniz vekalet verdiğiniz kişi tutup ayın 12 sinde ilişik keserse size 5-12 okulda seminerde olmak zorundasınız.

  3. merhabalar .. mebbıs sayfasında tercih yapamıyorum ilde alanınızda bos kontenjan bulunmadıgından basvuru yapamazsınız .. asagıdakı bilgilere göre kayıtlarınızın guncellenmesını saglayınız dıye sayfa acılıyor . ne yapmam gerekır acaba ?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM