Öğretmenlerin Ağustos 2017 özür grubu kurum kontenjan listeleri

Öğretmenlerin 2017 yılı yaz tatili eş özrü, sağlık özrü, can güvenliği mazeretleri ve engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı özür grubu yer değiştirme tercih işlemlerine açılan okulların listesi ve Ağustos 2017 özür grubu kurum kontenjan listeleri İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından yayınlandı.

Öğretmenlerin Ağustos 2017 özür grubu kurum kontenjan listeleri

Öğretmenlerin Ağustos 2017 özür grubu kurum kontenjan listeleri

2017 yılı Ağustos ayı il dışı, il içi özür grubu ikinci aşama tercih başvuru işlemleri başladı. 22 Ağustos 2017 tarihinde başlayan özür grubu ataması tercih başvuruları 25 Ağustos 2017 tarihine kadar sürecek. Milli Eğitim Bakanlığı, İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) tarafından özür grubuna açılan okulların listesi yayımlandı.

AĞUSTOS ÖZÜR GRUBU TERCİH BAŞVURULARI

Eş özrü, sağlık özrü ve diğer özür grubu atamalarına dair öğretmenlerin Ağustos ayı özür grubu atama işlemlerinde ikinci aşama olan tercihlerin alınması ve yapılan tercihlerin onaylatılması işlemleri başladı. 22 Ağustos Pazartesi günü başlayan özür grubu tercih işlemleri cuma günü mesai bitimine kadar sürmeyecek. Saat 15:00’da sona erecek.

Ağustos 2017 özür grubu atama tercih başvurusu MEB duyurusu;

Başlangıç Tarihi : 22.08.2017 10:00
BAŞVURU BİTİŞ Tarihi : 25.08.2017 CUMA GÜNÜ SAAT 15:00 !!!

MEB Uyarı

Birinci aşama özür grubunda başvurusu onaylanan öğretmenler özür grubuna açılan okulların kurum kontenjan listeleri içerisinden okul seçerek tercih yapacaklar ve başvurularını okul müdürlüğüne de onaylatacaklar.

Ağustos 2017 Özür Grubu Ataması Kontenjan Listeleri

A ile İ arası alanlar için özür grubu kurum kontenjan listeleri TIKLAYINIZ

M ile Y arası alanlar için özür grubu kurum kontenjan listeleri TIKLAYINIZ

OKULLARIN HİZMET PUANLARI VE SÜRELERİ

Zorunlu hizmetini tamamlamayan ya da zorunlu hizmetinin bitmesine az bir süre kalan öğretmenler başta olmak üzere, Ağustos 2017 özür grubu kurum tercih işlemlerinde bulunacak tüm öğretmenlerin eş özrü sağlık özrü atamasına açılan okulların listesi içerisinden tercih yaparken okulların en güncel hizmet puanları yazımızı okumalarını ve aşağıda yer verdiğimiz güncel hizmet puanları, hizmet süreleri gösteren çizelgeyi incelemenizi öneririz.

Okulların Hizmet Alanları ve Hizmet Puanları Çizelgesi 2017 son hali TıklayınSosyal Medyada Paylaşın:

37 yorum

 1. merhaba Hocam.

  Benim sağlık özrü ile ilgili bir sorum olacaktı. Down Senromlu oğluma tek başına hayatına devam edemez ibaresi alararak rapor alıp sağlık özrü tayinine başvurdum. Ama tayinim çıkmadı. Yapabileceğim bir şey varmıdır? Tşk

  • Dilekçe yazarak raporunuzla birlikte okul müdürlüğüne başvurun ve atamanızın gerçekleştirilmesini isteyin. Reddedilirse yargıya taşırsınız.

 2. Merhaba benim okul müdürümüz iki gün önce onayladı ama ilçe ve il henüz onaylanmadı.Saat 15.00’den sonra mı onaylanacaklar acaba?

 3. Sinop için il dışı aile birliğine bağlı mazeretten başvuru yaptım başvuru yapmama rağmen yayınlanan listede il dışı tercih yapan 0 olarak girilmiş neden acaba? Listenin en sağındaki sütunda yazıyor

 4. Kontenjan listesi müzik alanı Çorum iline kadar yayınlanmış bu konuda bilginiz varmı? Konuyla ilgili bir çalışmanız var mı?

 5. ıl emrıne basvuru yapabılmek ıcın o ıl de norm acıgının mı olması gerekır?norm kadro yoksa esımızın yanına norm acıgı omadıkca gıdemıyor muyuz? ıl emrı ıcın gereklı kosullar nelerdır yardımcı olur muusunuz ???

   • norm olmadıgı ıcın tercıh yapamıyorum hocam bulundugunuz ılde kontenjan bulunmadıgı ıcın tercıh yapamazsınız dıye uyarı verıyor mebbıs ekranı bu durumda ıl emrı ısteyemıyoruz degıl mı kaydet butonu aktıf degıl cunku hocam?

   • Yayınladığınız özür gurubu kurum kontenjan listenizi indirdikten sonra Muhtemel boşalacak Kurum Kontenjanları kısmı var sağ son sekmede yazan il içi ve il dışı sekmesi ne anlama gelmektedir? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

 6. Dünkü okul listemle bugün ki farklı, yani muhtemel okullardan bazıları sonradan boş kontenjan haline gelmiş, neden böyle bi durum olur, sizce normal mi, daha önce hiç böyle bi durumla karşılaşmamıştım

 7. Kontenjan listesi açılmıyor,sayfa da sıkıntı var ,daha önce indirip kaydeden biri burada paylaşabilir mi,teşekkürler..

 8. Merhabalar..ben il dışı ozre bağlı yerdegistirmeye başvurdum ancak il de kontenjan yok diye uyarı aldım mebbisde il emri icin başvuru yapacağım şuan sistemde sorun var..il emri olur mu sizce ben İstanbul da görev yapıyorum eşim Elazığ da .. bu mesafede il emri cikmama olasılığı varmıdır Bilgi verir misiniz?

   • Teşekkür ederim. Birşey daha sormak istiyorum örneğin eş durumu tayini için Elazığ seçtikten sonra merkez veya ilçe seçeneklerinden ben merkezi seçtim bu durumda sadece merkez okullarını mi görebilirim yoksa o ile ait tüm ilçeler açılır mı bize? Bana açılmadı da merkezi seçtiğimiz için mi diye düşünüyorum

 9. Merhaba hocam ben il dışı tayin istiyorum bana 11 tane okul cıktı ve sistem benim başvurmu kaybetmiyor..tercih dışı durumu aktif değil..

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM