Öğretmenlerin İl Dışı Atama tayin süreci başlıyor

Öğretmenlerin 2016 yılı isteğe bağlı il dışı yer değiştirme tercih işlemleri 16-22 Haziran arasında yapılacak olup il dışı atama sonuçları 27 Haziran tarihinde açıklanacak

Öğretmenlerin İl Dışı Atama tayin süreci başlıyor

Öğretmenlerin İl Dışı Atama tayin süreci başlıyor

2016 yılı öğretmenlerin isteğe bağlı il dışı yer değiştirme işlemleri yarın başlıyor. 16 Haziran-22 Haziran arası il dışı tercihler alınacak olup, il dışı atama sonuçları 27 Haziran’da belli olacak.

Geçtiğimiz günlerde öğretmenlerin il içi yer değiştirme atama sonuçları açıklanmıştı. Şimdi öğretmenleri il dışı atama heyecanı sardı.

3 YIL ŞARTI

İl dışı isteğe bağlı yer değiştirme tercihinde bulunacak öğretmenler bulundukları ilde 30 Eylül 2016 tarihi baz alındığında üç yılını dolduruyorsa il dışı atama başvurusunda bulunabilecek.

Öğretmenlerin hizmet puanları ise il dışı yer değiştirme başvurularının son günü olan 22 Haziran tarihi baz alınarak hesaplanacak. Öğretmen arkadaşlar bu konuda çelişkiye düşmektedir. Hizmet süresi için 30 Eylül tarihi, hizmet puanı için ise 22 Haziran tarihi baz alınacak.

Öğretmenlerin İller Arası Yer Değiştirme Duyurusu İçin TIKLAYINIZ

Valiliklere Gönderilen İller Arası Yer Değiştirme Yazısı İçin TIKLAYINIZ

İL İÇİ YER DEĞİŞTİRME SONRASI İL DIŞI

İl içi yer değiştirme ataması gerçekleşen öğretmen il dışı atamaya başvuramıyor. Öğretmenlerin il içi atama öncesinde bu konu ile ilgili birkaç haber yaparak uyarıda bulunmuştuk ancak hala sitemize il içi atamasının gerçekleşmesine rağmen il dışı atamaya başvuru yapılıp yapılmayacağı konusunda sorular geliyor.

İl içi ataması çıkan öğretmen il dışı atamaya başvuramaz.

İL DIŞI ATAMA İLE İL İÇİ ATAMA TERCİHİ

İl dışı yer değiştirme tercih aşamasında il içinde de okulların açıldığını, geçtiğimiz yıllardan bu konunun tartışıldığını biliyoruz ve hatırlatmak istiyoruz.

İl dışı yer değiştirme işleminde, zorunlu çalışma yükümlüsü olan öğretmenlerde tercihte bulunabiliyorlar. Zorunlu çalışma yükümlüsü olan öğretmenler il dışı yer değiştirme işlemi sırasında bulundukları ilde zorunlu çalışmaya tabii okulları da tercih edebilirler.

MEB Personel, Personel MEB Haber
Personel MEB

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
il dışı atama

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM