Öğretmenlerin il içi özür grubu başvuru işlemleri başladı

Öğretmenlerin İl İçi Mazerete Bağlı Yer Değişikliği işlemleri başlıyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından illere il içi özür grubu mağduriyetinin giderilmesi için talimat verilmişti.

Öğretmenlerin il içi özür grubu başvuru işlemleri başladı

Öğretmenlerin il içi özür grubu başvuru işlemleri başladı

Ocak 2018 özür grubu atama sonucu MEB tarafından açıklanan sayısal verilerde il içi özür grubundan yer değiştiremeyen öğretmen fazlalığı dikkat çekti. ogretmenlericin.com olarak bu konuyla ilgili defalarca haber yaptık. Bakanlık iller arasında yer değiştiremeyen öğretmenler için il emri verirken il içinde ilçe emri verilmemişti.

BAKANLIKTAN İLLERE İL İÇİ TALİMATI

02.02.2018 tarihli Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün aşağıdaki resmi yazısında görüldüğü üzere Bakan İsmet Yılmaz imzalı yazıda öğretmenlerin 2018 yılı Ocak ayı mazerete bağlı yer değiştirme işlemlerinin 19 Ocak 2018 tarihinde sonuçlandığı hatırlatılarak, söz konusu atamada il içerisinde yer değiştiremeyen öğretmenlerin durumlarının değerlendirilmesi ve mazeretleri ile uzaklıkları baz alınarak il içinde yer değiştirme işlemlerinin yapılması talimatı verildi.

MEB Bakan imzalı resmi yazı;

MEB İKGM İl İçi Atama

İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu imzalı illere gönderilen resmi yazı;

Bakan Onayı

BAŞVURULAR ALINMAYA BAŞLIYOR

Milli Eğitim Bakanlığının yukarıdaki yazılarda görüldüğü üzere il içi özür grubu mağduriyeti yaşayan öğretmenler için talimat vermesi ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürlükleri il içi özür grubu atama başvurusu duyurusu yayınlamaya başladılar.

Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yayınlanan resmi yazıda Öğretmenlerin İl İçi Mazerete Bağlı Yer Değişikliği duyurusu yapıldı. İl içi özür grubu atama işlemleri hakkında detaylı bilgi verilirken atama takvimi de kurumlara gönderildi.

İlgili resmi yazı 1.sayfa;

Manisa MEM 1

İlgili resmi yazı 2.sayfa;

Manisa MEM 2

Münhal yani boş kadrolar 12-13-14 Şubat 2018 tarihinde ilan edilecek ve il içinde mazerete bağlı yer değiştirmek isteyen öğretmenlerin başvuruları alınacak. 15 Şubat 2018 tarihinde başvurular İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine, 16 Şubat 2018 tarihinde de İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edilecek. Başvuruların değerlendirmesi ve atama sonuçlarının açıklanması 19-23 Şubat 2018 tarihleri arasında yapılacak. Mazerete bağlı il içi öğretmen yer değiştirme sonucu ataması çıkan öğretmenler 26 Şubat 2018 tarihinden itibaren ilişik keserek yeni okullarında göreve başlayacaklar.

BAŞVURU FORMU

2018 yılı öğretmenlerin il içi mazerete bağlı yer değiştirmelerinde dolduracağı başvuru formu;

Başvuru formu

Atamalar norm açığı olan okullara yapılacak olup ilçe emrine atama yapılmayacaktır. Yukarıdaki başvuru formu ile il içi mazeret atama başvurusu yapılacak olup, her il milli eğitim müdürlüğü farklı bir format kullanabilir. Lütfen il içinde yer değiştiremeyen öğretmen arkadaşlar il milli eğitim/ilçe milli eğitim duyurularını takip etsinler.

Güncelleme: Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü de il içi özür grubu atama duyurusu yayınladı. Lütfen kendi ilinizin İl MEM sayfasını kontrol ediniz

Sosyal Medyada Paylaşın:

16 yorum

 1. Malatya mem hiç bir öğretmene ihtiyaç olmadığından duyuruya çıkmayacağız dedi. Acaba bu karara gerçekten araştırıp mi ulaştılar oturdukları yerden mi.yazıklar olsun başka birşey demiyorum.

 2. Merhaba, şubat eş durumu atamasında atamam gerçekleşmedi istanbulda bu uygulama var mı? Ve neye göre uygulandığı hakkında bilgi verebilir misiniz? Yazıya göre bütün illerde gerçekleşmesi gereken bu atamayı sadece 3 il mi yapıyor?

 3. Ocak ayında birinci aşamaya başvuran ama ikinci aşamada atama istemeyenler, bu atamaya başvuramaz mı?

 4. ilçe emri olmadıkça hiçbir yazı işe yaramaz. Evlendiğimden beri eşime kavuşmayı bekliyorum ama ilçe emri olmadıkça hayal…

 5. Merhaba sayın editör.Ocak ayında sağlık özründen eşim ve ben il dişi ile Aydın iline geldik.Ancak eşimin atandığı ilçe ile benim atandığım ilçe arası 120 km.Mecburen ayrı kalıyoruz ve çocuklarım çok madur durumda.Bu il içi atamasında eşimin bulunduğu yere tain isteyebilir miyim?

 6. Merhaba sayın editör.Ocak ayında sağlık özründen eşim ve ben il dişi ile Aydın iline geldik.Ancak eşimin bulunduğu ilçe ile benim geldiğim ilçe arası 120 km.Mecburen ayrı kalıyoruz ve çocuklarım çok madur durumda.Bu il içi atamasında eşimin bulunduğu yere tain isteyebilir miyim?

  • Merhaba, eğer Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü duyuruya çıkarsa ve size de başvuru hakkı verirse istersiniz. Bu konuda İl MEM duyurusu önem kazanıyor.

   • Sayın editör benim şöyle bir durumum daha var. Annemin rahatsızlığı görev yaptığım yerde olmadığı içim eşim ve ben ocak ayında Aydın iline geldik.Eşim Söke’ye ben Bozdoğan ilçesine gelebildik.Ancak annemin tedavisi sadece Söke’de yapmakta.Bu konuda çok madur. Görevlendirme talebi reddedildi. Her yolu deniyorum.Annem makina ile yaşıyor ve eşim hem onla hem de çocuklarla ilgileniyor.Ne yapmalıyım

    • Öncelikle geçmiş olsun. Hocam görevlendirme talebiniz reddedildiyse durumu yargıya taşıyabilirsiniz. Bunun dışında bir çözüm yolu yok, bu da çözüm olur mu bilemiyoruz tabii.

 7. Bu haber ile ilgili Sivas’ta herhangi bir çalışma yok bunu nasıl nerden öğrenebiliriz sadece Manisa MEB te bu çalışma var

 8. Sayın editör: eşimin tayini ocak il disi özür de benim olduğum ilçeye değil başka bir ilçeye çıkmıştı simdi bu yayınlanan duyuruya göre yapılacak olan il ici ozur grubuna ben eşimin olduğu ilçeye tayin isteyebilir miyim.

  • Hayır isteyemezsiniz. Bu atama Ocak ayında il içi yapan ama ataması çıkmayanlar için. Siz yinede kendi Milli Eğitiminizin duyurular kısmını takip edin, olur da bunu görmezden gelirlerse tercih yapabilirsiniz.

 9. Daha önceki dönemlerde atama iptali ile ilgli meb yazı göndemiş. Neden bu sene bununla ilgli bi açıklama yok. Atama iptalide bir haktır.ve bu hak daha önceki yıllarda da verildi.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM