Onlarca Çocuğa Tecavüz Edildi, O Müdür Antalya’ya İl Müdürü Oldu

Onlarca Çocuğa Tecavüz Edildi, O Müdür Antalya’ya İl Müdürü Oldu Onlarca Çocuğa Tecavüz Edildi, O Müdür Antalya’ya İl Müdürü Oldu Kafalarda Soru İşareti… Hatırlarsınız diye başlayacaktık cümlemize ama hatırlamamak mümkün mü Karaman’da yaşanan o kahreden olayı. KAİMDER ve Ensar Vakfı bağlantılı olduğu söylenen evlerde gönüllü çalıştığı ileri sürülen öğretmenin tecavüzü ile ülkemiz sarsılmıştı. Arkasından öğretmenin […]

Onlarca Çocuğa Tecavüz Edildi, O Müdür Antalya’ya İl Müdürü Oldu

Onlarca Çocuğa Tecavüz Edildi, O Müdür Antalya’ya İl Müdürü Oldu

Onlarca Çocuğa Tecavüz Edildi, O Müdür Antalya’ya İl Müdürü Oldu Kafalarda Soru İşareti…

Hatırlarsınız diye başlayacaktık cümlemize ama hatırlamamak mümkün mü Karaman’da yaşanan o kahreden olayı. KAİMDER ve Ensar Vakfı bağlantılı olduğu söylenen evlerde gönüllü çalıştığı ileri sürülen öğretmenin tecavüzü ile ülkemiz sarsılmıştı. Arkasından öğretmenin kan donduran açıklamaları, öğrencilerin savcılık ifadelerinde geçen canımızı yakan cümleler… Karaman olayı gündemini korurken bir gelişme de Karaman Milli Eğitim Müdürlüğünde yaşandı.

Sözcü gazetesinin haberine göre Karaman Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapan ve tecavüz olayından sonra KAİMDER ile Ensar Vakfı’nı savunan Karaman Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne görevlendirilmiş.

9 yıldır Antalya İl Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapmakta iken ocak ayının ilk haftası MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü’ne atanan Osman Nuri Gülay’ın koltuğu 4 aydır boştu. Vekaleten Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevini Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hasan Tevke yürütüyordu.

Karaman Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu’nun Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atandığı, Sultanoğlu’nun kararnamesinin de bu hafta içinde çıkarılacağı belirtildi.  Karaman Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu’nun atama kararıyla ilgili konuşulan ve planlananın o şekilde olduğunu belirterek eline hala kararnamenin geçmediğini söyledi. MEB’den atama kararnamesini beklediğini belirten Sultanoğlu, atama kararının ise bu hafta netleşeceğini söyledi.

Öğretmenler İçin

Asım SULTANOĞLU Kimdir?

Malatya’nın Doğanşehir ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Malatya’da tamamladı. Çukurova Üniversitesi Hatay Eğitim Yüksekokulu’nu bitirdi. Açıköğretim  Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde “Eğitim Yönetimi ve Denetimi” alanında yüksek lisansını bitirdi. İlk görev yeri Bayburt’ta 4 yıl çalıştı. Daha sonra İstanbul’un çeşitli okullarında öğretmenlik ve yöneticilik yaptı. 5 yıl özel bir kolejin yöneticiliğinde bulundu.  İstanbul’da çeşitli sivil toplum örgütleri, vakıf ve derneklerin çalışmalarında yer aldı. 2010 yılında Kırklareli’nin Pınarhisar ilçesine Milli Eğitim Müdürü olarak atandı. 2012 yılından bu yana  Karaman İl Milli Eğitim Müdürü olarak görevine devam etmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM