Özür durumuna açılan okulların listeleri MEB tarafından güncellendi

Dün başlayan Ağustos özür grubu atama kontenjan listelerinde bugün değişiklik oldu. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından dün yayınlanan kurum norm listeleri bugün güncellendi.

Özür durumuna açılan okulların listeleri MEB tarafından güncellendi

Özür durumuna açılan okulların listeleri MEB tarafından güncellendi

Öğretmenlerin 2017 yılı yaz tatili (Ağustos ayı) özür durumuna bağlı yer değiştirme 2. aşama başvuruları (okul tercih işlemleri) 22 Ağustos 2017 Pazartesi günü başladı. Dün başvuruların MEBBİS üzerinden alınmaya başlamasının ardından Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), İnan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) özür grubuna açılan kurumların listesini yayınlamıştı.

ÖZÜR GRUBUNA AÇILAN OKULLARIN LİSTESİ

2017 yılı Ağustos ayı özür grubu atamalarına açılan kurumların listeleri İKGM tarafından paylaşıldıktan sonra ogretmenlericin.com olarak bizde takipçilerimizle paylaşmıştık. Bugün gelen bilgilerde İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü kurum kontenjan listeleri indirme linklerinin çalışmadığını gördük. İKGM’den kontrol ettiğimizde dün yayınlanan özür grubuna açılan okulların listelerini indirme linkinin çalışmadığını ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 23.08.2017 Salı günü sabah 09.51’de güncelleme yapıldığını gördük.

Aşağıdaki resimde işaretlediğimiz yerlere bakınız;

MEB Güncelleme

Resimde siyah renkte görüldüğü gibi özür grubu okul kontenjan listeleri 22.08.2017 tarihinde yayımlandı. Kırmızı ile işaretlediğimiz yere bakılırsa da bugün saat 09.51’de içerikte güncelleme yapıldığı görülmektedir.

YENİ OKULLAR AÇILDI, BAZILARI KAPANDI

Öğretmenler İçin olarak yapılan bu güncellemeden binlerce MEB personeli öğretmen habersiz olduğunu düşünüyoruz. Site ziyaretçilerimizden gelen yorumlardan dünkü kontenjan listeleri ile bugünkülerin değiştiğini gördük. Dün muhtemelen boşalacak yazan bazı okulların normları açık gösterilmiş. Bazı yerlerde de açık olan okulların bugün olmadığını yorumlardan anlıyoruz.

Yorumlardan birkaç tanesi;

Açılan okulların olduğuna dair yorum;

Yorum

Dün açık bugün kapanan okullar var;

Yorum MEB

23.08.2017 tarihi itibari ile özür grubuna açılan okulların güncel listesi aşağıdaki yazımızda mevcuttur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM