Özür grubu atama sonucu oluşan minimum taban puanlar açıklandı

2017 yılı Ocak ayı özür grubu atama sonucu oluşan minimum puanlar, sayısal veriler MEB tarafından açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) tarafından açıklanan özür durumu atama sonucu oluşan okulların taban puanları yayınlandı.

Özür grubu atama sonucu oluşan minimum taban puanlar açıklandı

Özür grubu atama sonucu oluşan minimum taban puanlar açıklandı

Özür grubu atama sonuçları 20 Ocak tarihinde açıklanmıştı. Özür durumu atama sonucu yer değiştirmesi gerçekleşen öğretmenler 23 Ocak pazartesi tarihi itibari ile görevden ayrılış ve başlama işlemlerini yapmaya başladılar. özür grubu ataması çıkmayan öğretmenler ile yaptıkları tercihleri gelmeyip farklı tercihlere atanan öğretmenlerin en çok merak ettikleri özür durumu atama sonucu oluşan minimum puanlar verisi MEB tarafından yayınlandı.

İL EMRİ İLÇE EMRİ YOK

Özür grubu atama sonucu şu ana kadar il emri ve ilçe emri uygulanması hususunda somut bir adım atılmış değil. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ya da yetkililer tarafından özür durumundan ataması çıkmayanların mağduriyeti hususunda bir açıklama gelmedi. Hizmet puanı az olan öğretmenler ile eş durumundan, sağlık özründen gitmek istedikleri yerde yeterli norm kontenjanı olmamasından dolayı yer değiştiremeyen öğretmenler bulunmaktadır.

MEB SAYISAL VERİLER

MEB 2017 yılı Ocak ayı özür grubu sonucu oluşan taban puanlar ve minimum puanların sayısal verilerini açıkladı. İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) tarafından açıklanan verilerde bazı branşların çok yüksek puanlarla kapattığı görülmektedir. 2017 Ocak Ayı Öğretmenlerin Aile Birliği, Sağlık, Can Güvenliği Mazeretleri Ve Engellilik Durumu İle Diğer Nedenlere Bağlı Yer Değiştirme Sonucu Oluşan Taban Puanlar MEB tarafından açıklandı.

MEB sayısal veriler>>> Özür grubu minimum puanlar

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM