Özür grubu atama tercihleri başladı, özür grubuna açılan okulların listesi

2018 Yılı Yaz Tatili Kadrolu Öğretmenlerin Aile Birliği, Sağlık, Can Güvenliği Mazeretleri Ve Engellilik Durumu İle Diğer Nedenlere Bağlı Yer Değiştirme 2.Aşama Başvuruları başladı. MEBBİS başvuru ekranı aktif edildi. Atama kontenjanları listesi de yayınlandı.

Özür grubu atama tercihleri başladı, özür grubuna açılan okulların listesi

Özür grubu atama tercihleri başladı, özür grubuna açılan okulların listesi

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından öğretmenlerin Ağustos 2018 özür grubu atama başvuruları alınmaya başlandı. MEBBİS başvuru ekranı açıldı. Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı tarafından özür grubuna açılan okulların listesi de yayınlandı.

ÖZÜR GRUBU ATAMA BAŞVURU EKRANI AÇILDI

Milli Eğitim Bakanlığında çalışan kadrolu öğretmenlerin 2018 yılı Ağustos dönemi özür grubu atama başvuruları ikinci aşama tercihlerin yapılması işlemi atama takviminde olduğu gibi 10 Ağustos 2018 tarihi itibari ile başladı. 10 ağustos ile 15 Ağustos 2018 tarihleri arasında öğretmenler açılan okulları tercih edebilecekler. Özür grubu atama sonuçları ise 17 Ağustos 2018 tarihinde açıklanacak. Eş durumu, sağlık özrü ve diğer özür grubu çeşitlerinden yer değiştiren öğretmenlerin tebligat ve ilişik kesme işlemleri ise 28 Ağustos 2018 tarihinden itibaren yapılacak.

Özür grubu atama takvimi;

özür grubu Atama takvimi
Atama takvimi

2018 yılı Ağustos dönemi özür grubu tercih işlemleri MEBBİS girişi yapıldıktan sonra sol tarafta yer alan Başvuru İşlemleri kısmından yapılmaktadır. İl İçi Sağlık/Engelli Durumuna Bağlı E-Yer Değiştirme Başvuru Ekranı, İl İçi Aile Birliği Mazeretine Bağlı  E-Yer Değiştirme Başvuru Ekranı, İl İçi Can Güvenliği veya Diğer Nedenlere Bağlı E-Yer Değiştirme Başvuru Ekranı, İl Dışı Sağlık/Engelli Durumuna Bağlı E-Yer Değiştirme Başvuru Ekranı, İl Dışı Aile Birliği Mazeretine Bağlı E-Yer Değiştirme Başvuru Ekranı, İl Dışı Can Güvenliği veya Diğer Nedenlere Bağlı E-Yer Değiştirme Başvuru Ekranı modüllerinden özür grubu tercih başvuruları yapılmaktadır.

ÖZÜR GRUBUNA AÇILAN OKULLAR

Özür grubundan başvuru yapacak öğretmenler MEBBİS tercih ekranında yer alan Seçebileceğiniz kurumların listesini görmek için tıklayınız kısmından tercih edebilecekleri okulları görebilirler. Ayrıca özür grubu atamasına açılan okulların kontenjanlarının olduğu listede İKGM tarafından yayınlandı.

Kurumların Listesi TIKLAYINIZ

NOT: Dosyayı bilgisayarınıza indiriniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

5 yorum

 1. sayin editör ben bir kamu kurumunda 10 yıldır 4/B li olarak çalışıyorum. eşim çalıştığım A iline 3 sene önce geldi eş durumundan.
  Ben B ilinde özel sektörde çalışmaya başlayacağım 2018 eylülde 2019 Ocakta eş durumu açıldığında eşim buna başvurabilir mi ?

 2. Hocam benim zorunlu hizmetim 18.09.2018 de bitecek fakat Ağustos’ta sağlık özründen tayin isteyeceğim malum 20 gün kalmış oluyor bitmesine. Zorunlu hizmetimi kaldırırlarmı yoksa yine yapmam gerekecekmi?

  • Eğer sağlık özründen zorunlu hizmet olmayan bir okula atanırsanız zorunlu hizmetiniz kalkar. Ancak zorunlu hizmet olan bir okula atanırsanız atandığınız okulun zorunlu hizmet süresine göre sizin durumunuz değişir.

   • sayın hocam zorunlu hizmetimin bitmesine 4 ay kaldı(6 yıl 8 ay yaptım) aile birliğine başvurdum zorunlu hizmet olmayan bi yer geldiğinde zorunlu hizmetim kalkar mı? kalkıyorsa ne yapmam gerekir.

    • Eğer eş durumundan zorunlu hizmet olmayan bir okula atanırsanız atandığınızda okula dilekçe vereceksiniz. Dilekçenizde zorunlu hizmetinizin bitmesine 6 aydan az bir süre kaldığı için zorunlu hizmetinizin kaldırılmasını isteyeceksiniz.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM