Özür grubundan atanamayan öğretmenlerin ataması yapıldı

MEB personellerinin özür grubu mağduriyeti giderildi. Özür grubundan yer değiştiremeyen binlerce öğretmenin ataması yapıldı.

Özür grubundan atanamayan öğretmenlerin ataması yapıldı

Özür grubundan atanamayan öğretmenlerin ataması yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Ağustos özür grubu atamasında yer değiştiremeyen öğretmenlerin atamasını yaptı. MEB’den yapılan açıklamada, iller arası yer değiştiremeyen 6363 öğretmenin atamasının yapıldığı açıklandı.

ÖZÜR GRUBU MAĞDURİYETİ

Ağustos ayında yapılan eş özür, sağlık özrü, özür grubu atamasında hizmet puanı yetersizliği sebebi ile ya da norm kadro yetersizliği ile yedi bine yakın öğretmenin özür grubundan yerleştirilemediği Müsteşar Yusuf Tekin tarafından ifade edilmişti. Öğretmenler İçin olarak özür grubundan yer değiştiremeyenlerin mağduriyetinin çözümünün il emri ve ilçe emri olduğunu ifade etmiştik. MEB yetkilileri il emri ve ilçe emrine sıcak bakmadığını defalarca dile getirdi, il emri yapılmayacak vurgusu Müsteşar Tekin tarafından belirtilmişti.

BOŞALAN NORMLAR

MEB tarafından yapılan açıklamada, Ağustos 2016 özür grubu atamalarının 28 Ağustos günü yapıldığı ifade edilirken, ilgili yönetmelik gereği mazeretleri olmasına rağmen 6 bin 363 öğretmenin iller arası özür grubu atamasının yapılmadığı belirtildi. Özür grubundan atanamayan öğretmenlerin boşalan norm kadrolara atamasının gerçekleştirildiği açıklandı.

41. TERCİH

41.tercihi açmayan öğretmenlerin boşalan norm kadrolara atamasının yapılıp yapılmadığı bilgisi MEB tarafından verilmedi. Özür grubu atamasından yer değiştiremeyen öğretmenlerin özür grubu atama sonuçlarını sorgulamalarını öneririz. Özür grubu atama sonuçları için TIKLAYINIZ

Sosyal Medyada Paylaşın:

23 yorum

 1. sağlık özür grubu nuda diğer tayin dönemi gibi yaptılar hastanız ne olursa olsun görevlendirme bile yapmıyorlar ya adamın olacak yada sürüneceksin bu memlekette ayrıca özür grubu da il içi il dışı ayrı yapılmalı puan yüksek eğlence için tayin istiyorlar

 2. Il içi mağdur biz çocuğumuz bırakıp gidiş geliş yapalım yollarda zaman ve paramız gitsin ama başkaları Norm fazlası olarak önümüze gelsin adalet mi

  • aynen rabia kardeşim eşim eski köy yeni adıyla mahalle dağın başı tabiri caizse bir türlü sağlık özründen görevlendirme yaptıramadık her zaman kapı yüzümüze kapandı yarı yıl tatilini bekleyin dediler hanımın gittiği köyün ulaşımı da yok üstelik neyle gidersen git dediler 27 öğrenciye 2 öğretmen kadrolu il içinde ücretli çalıştırılıyor nasıl mantık anlamadım kendi eşleri bi zahmet o köy yollarında araç kullansınlar da görelim adalet yok

 3. Ya atandık e napıcaz şimdi? Kimse de bi bilgi geçmemiş duyuru yok! Ptesi okul açılıyor vekalet vericez gitmicez! niye gidelim ki zaten dönmek için kendimzi parçaladık! Şimdi bi öğretmen tutup kararnamesinin gelmesini beklemek zorunda mı? Ne yapacak nerde kalacak! saçma sapan işler! sayın editör lütfen bilgilendirir misiniz varsa bi duyumunuz ya da bilginiz?

  • İlçe ya da İl Milli Eğitim Müdürlüğünü arayın kararnameler gelmiştir. Kararname dediğiniz şey internetten çıktı alınıyor.

 4. Sayın editör,
  Resen yapılan Özür grubu tayininin iptal dilekçesini verdik. Bu konuyla ilgili bir gelişme var mı? Bilgilendirirseniz seviniriz.

 5. İl dışından gelenler il içinde sözlü olan öğretmenlerin Hakkı’nı yemiş oluyor. Ben yıllardır il içinde uzak bir köye gidiyorum. İl dışından düşük puanlarla il içinde boş okullara ve il emrine atanan öğretmenler yüzünden atanamıyorum. Bu adalet mi şimdi. Bizim mağduriyetimiz niçin göz ardı ediliyor. Çalışmalar neden sadece il dışı iin yapılıyor.

 6. İl içi özür grubunda mağduriyet giderilemedi maalesef..üzgünüz..Yetkililerden Bayram müjdesi bekliyoruz.

 7. ikinci il dışı atama için neden bir çalışma yok sendikalardan yüksek ses yok. Bu şartlarda neden açıklar gosterilmiyor. Bizleri düşünen yok mu, gerekirse yolluk almayız. Yada 8 yıl gibi bir Doğu ve Güneydoğu da çalışma şartı getirilsin ve bizim atamalarımiz yapılsın.

 8. Eşime ilk özür grubu çıkmamıştı ve burada konuştuğumuz gibi bugün itibariyle il dışı istedik. Ancak akşam saatlerinde özür grubundan eşim benim ilçeme gelmiş yeni öğrendik bu durumda il dışı tayine de müracaat etmiş olduk. Sizce ne yapmalıyız?

 9. Merhabalar,
  41.tercihi işaretlemememize rağmen ve tercih etmediğimiz bir okula tayinimiz oldu. Buna itiraz edebilirmiyiz arkadaşlar. Saygılar.

 10. çok merak ediyorum bu özür gurubu ataması bizim özrümüzü neden çözmeden özür gurubu sorunu çözüldü diye haberler yapıyorlar ki.çok yazık.

 11. evet malesef yine ilçe emri yok 1 yıl önce farklı bil ile atanmış 10 – 15 puanlı öğretmen şu an aşinn olduğu ilçe emrinde ama bizler yine uzuun kilometreleri gidip gelmeye devam ve çocuklarımızı emanet edeceğimiz insanlar arayarak umutsuzca..

 12. 3 yildir il ici ozur basvurusu yapiyorum.ama tayinim cikmiyor.
  Benim 200 puanla gelemedigim okula simdi ildisindan 75 puanla geldiler.
  Bu adalet mi simdi.
  Gercekten cok yazik.heryerde adaletsizlik var

 13. il içi il dışı isteyenler doğu görevi yapanlar mağdur edilir başkalarının mağduriyeti giderilir. eğer aile birliği bu arkadaşlar için bu kadar önemliyse eşler il merkezlerine getirilmesin diğer eşler taşraya gitsin.adalet varsa çözüm böyle ,yoksa zaten çözülmüş.

  • Sayin editör yazida ilce emri verilmeyecektir demiyor…iyiye yoralim mi yoksa yapilmaz mi artik…

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM