Sözleşmeli öğretmen ataması mülakat sıralamaları yayınlanmalıdır

Sözleşmeli öğretmen atama başvuruları 10.07.2017 tarihinde başlayacak. Ancak öğretmen adayları mülakat sıralamalarının açıklanmamasından şikayetçi.

Sözleşmeli öğretmen ataması mülakat sıralamaları yayınlanmalıdır

Sözleşmeli öğretmen ataması mülakat sıralamaları yayınlanmalıdır

Temmuz 2017 sözleşmeli öğretmen ataması tercihleri bugün başlıyor. Ancak Milli Eğitim Bakanlığı mülakat sonuçları oluşan sıralamaları açıklamadı. Mülakattan başarılı olan ve tercih yapma hakkı elde eden öğretmen adayları sıralamalarını bilmeden tercih yapacaklar.

KPSS BRANŞ SIRALAMALARI AÇIKLANDI

Sözleşmeli öğretmen atamasında KPSS puanına göre adaylar mülakatlara alındılar. Mülakat sonuçlarına göre öğretmen adayları tercih yapacaklar. Sözleşmeli öğretmen atamasında sözlü mülakat sınav puanları geçerli olacak. KPSS’den sonra ÖSYM puanları açıklamış ve öğretmen adaylarının branş bazında sıralama sonuçlarını da adaylara duyurmuştu. Ancak KPSS puanına göre sözlü mülakata alınan öğretmen adayları mülakat sonuçları sonucu oluşan branş bazında sıralamalarını bilmiyor.

MÜLAKAT SONUCU OLUŞAN SIRALAMALAR

Milli Eğitim Bakanlığı mülakat sonucu oluşan sıralama sonuçlarını açıklamadı. Bugün itibari ile sözleşmeli öğretmen atama tercihi yapacak adaylar sıralamalarını bilmeden tercih yapacaklar. Bu durum öğretmen adayları için büyük olumsuzluk oluşturmaktadır. Örneğin KPSS branş sıralamasında 100.sırada yer alan öğretmen adayı mülakat sonucu branş bazıda 70.sıraya da gelmiş olabilir, 130.sıraya da gerilemiş olabilir. Sözleşmeli öğretmen adaylarının tercihlerinde MEB’in mülakat branş sıralamasını açıklaması gerekmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM