Sözleşmeli öğretmen ataması mülakat tarihleri değişti

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 16.03.2018 tarihinde SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK MÜLAKAT YERİ BİLGİLERİ açıklanmıştı. Ancak MEB mülakat tarihlerinde güncelleme yaptı.

Sözleşmeli öğretmen ataması mülakat tarihleri değişti

Sözleşmeli öğretmen ataması mülakat tarihleri değişti

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 16.03.2018 Cuma günü açıklanan Sözleşmeli Öğretmenlik Mülakat Yeri Bilgileri ve Tarihleri konusunda değişiklik oldu. MEB sözleşmeli öğretmen ataması mülakat tarihlerini güncelledi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan ilk açıklamada mülakatlar 4 güne sıkıştırılmıştı.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN MÜLAKAT YERLERİ

2018 yılında ataması yapılacak olan 20 bin sözleşmeli öğretmen için MEB sözlü mülakat yapacak. Mülakata çağrılacak olan adayların mülakat yerleri ve mülakat tarihleri Bakanlık tarafından iki gün önce açıklanmıştı. Ancak sistemde güncelleme yapıldığını ve sözleşmeli öğretmen mülakat tarihlerinde değişikliğe gidildiğini görmekteyiz.

4 GÜNDE 60 BİN KİŞİYE MÜLAKAT

Sözleşmeli öğretmen adaylarını mülakata alacak olan MEB ilk açıkladığı sonuçlarda 4 günde 60 bin adayı mülakata alacaktı. Ancak bu kadar kısa sürede bu kadar adayın mülakatlara alınması imkansıza yakın olduğunu için MEB tarihleri değiştirdi. Son güncelleme ile birlikte sözlü mülakat tarihi bir hafta sonrasına, 3 hafta sonrasına değişen adaylar olduğu bilgisi ogretmenlericin.com olarak tarafımıza gelmiştir.

PUANLA ALAKALI BİR DURUM MU?

MEB tarafından yapılan bu değişiklikle birlikte öğretmen adayları puanla ilgili bir durum olup olmadığını da merak etmektedirler. Bazı adayların sözlü mülakat tarihleri değişmezken bazı adayların bir hafta sonrasına bazı adayların da birkaç hafta sonrasına tarihlerinin güncellenmesinin puanla ilgili olup olmadığı bilinmiyor. Ancak MEB 4 günde 60 bin adayı sözlü mülakatta değerlendiremeyeceği için tarihleri güncellemiştir.

Sözlü mülakat yeri öğrenmek için;

http://www.meb.gov.tr/sinavlar/sorgu/diger/Sy/2018/sozlu_mulakat_yer_dgdfv/Ss_Frm.asp

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM