Sözleşmeli öğretmen atamasında sözlü sınav merkezlerinde değişiklik

20 bin sözleşmeli öğretmen atamasında sözlü sınav merkezlerinde değişiklik yapıldı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) tarafından 20.02.2017 tarihinde yayınlanan duyuruda sözleşmeli öğretmen sözlü sınav merkezlerine yeni il katıldığı açıklandı. Yapılan değişiklikle birlikte sözleşmeli öğretmenlik atamasında mülakat merkezlerine Ordu ili eklendi ve sözlü sınav merkezi sayısı 8 oldu.

Sözleşmeli öğretmen atamasında sözlü sınav merkezlerinde değişiklik

Sözleşmeli öğretmen atamasında sözlü sınav merkezlerinde değişiklik

MEB 20 sözleşmeli öğretmen ataması yapacak. Geçtiğimiz günlerde açıklanan öğretmen ataması duyurusunda öğretmen adaylarının sözlü sınav merkezleri olarak açıklanan 7 il sayısı 8’e çıkartıldı. Adaylar Ordu ilinde de sözlü sınava girebilecekler. MEB, İKGM tarafından 20.02.2017 tarihli olurla Ordu ilinin de sözlü sınav merkezi olarak eklendiğini duyurdu.

SÖZLÜ SINAV MERKEZLERİ

20 bin öğretmen atamasında adaylar KPSS puan üstünlüğüne göre branşlarının üç katı kadar kontenjanla sözlü sınava çağrılacaklar. Sözlü sınavda alınan puanlara göre ise adayların atamaları yapılacak. Bu yüzden mülakatta alınacak puan öğretmen adaylarının atamalarda geçerli puanı olmuş olacak. 20 bin sözleşmeli öğretmen atama duyurusunda ilk yayımlanan atama kılavuzunda 7 sözlü sınav merkezi ilan edilmişti. 20 Şubat tarihli değişiklikle öğretmen ataması mülakat merkezi olan illere Ordu ili de eklendi ve sözlü sınav merkezi sayısı 8’e çıkartılmış oldu.

Sözleşmeli öğretmenlik atama duyurusu en son güncel hali

SÖZLÜ SINAV MERKEZLERİNE ORDU EKLENDİ

Sözleşmeli öğretmen ataması güncel sözlü sınav merkezleri EK2;

1 Adana
2 Ankara
3 Antalya
4 Erzurum
5 İstanbul
6 İzmir
7 Şanlıurfa
8 Ordu

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Bir bölgede mülakat yeri belirleme işini bile unutan bir sistem… İşi bu kadar ciddiye alıyorlar işte…Balık baştan kokarmış…

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM