Sözleşmeli öğretmen ek atama sonucu oluşan minimum puanlar çok yüksek

7 Nisan 2017 tarihinde 1367 kontenjana sözleşmeli öğretmen ek ataması yapıldı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan sonuçlara göre öğretmen atama puanları çok yüksek kapattı. Sınav sonuç ekranında gördükleri puanlara inanamayan öğretmenler 95 ile 99 ile ek atamada atananlara anlam veremediler.

Sözleşmeli öğretmen ek atama sonucu oluşan minimum puanlar çok yüksek

Sözleşmeli öğretmen ek atama sonucu oluşan minimum puanlar çok yüksek

2017 Nisan Sözleşmeli Ek İlk Atama Sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı. 2016 sözleşmeli öğretmen ataması sonucu oluşan 1367 boşluğa ek sözleşmeli öğretmen ataması yapıldı. MEB tarafından sözleşmeli öğretmen ek atama sonucu oluşan minimum puanlar halen açıklanmadı ancak öğretmen adaylarından gelen bilgiler gerçekten şaşkınlık yarattı. Çünkü ek atama olmasına rağmen çok yüksek puanlarla atananların olduğu görüldü.

ATAMALAR SÖZLÜ MÜLAKAT PUANINA GÖRE YAPILDI

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından 23 Mart tarihinde yayımlanan sözleşmeli öğretmenliğe ek atama duyurusuna göre 1367 öğretmen atamasına başvuracak adaylar için bir önceki sözleşmeli öğretmenlik atamasında mülakata girmiş ve en az 60 puan almış şartı bulunmaktaydı. Sözlü mülakat sınavından en az 60 puan alanlar 20 tercih yaparak ek atamaya başvuru yaptılar. Sözlü mülakat puanlarına göre yapılan atamalarda çıkan puan değerleri ise olması gerekenden çok yüksek çıktı.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN EK ATAMA PUANLARI ÇOK YÜKSEK

Sözleşmeli öğretmen ek atamasına başvuran ve sözleşmeli öğretmen ek atama sonuçlarını öğrenen adaylar puanların çok yüksek olmasından şikayetçiler. Ek atama olmasına rağmen ilk atamaya göre puanların yükseldiğini belirten adaylar kamudan haber sitelerinde bu durumu dile getiriyorlar. Önceki atama ile şimdiki atama arasında başka bir mülakat yapılmamasına rağmen mülakattan 95 puan üzeri alıp tercih yapmayan ve ek atama ile atanılmasında gariplik olduğunu belirten adaylar, Milli Eğitim Bakanlığının sözleşmeli öğretmen ek atama sonucu oluşan minimum puanları yayınlamasını bekliyorlar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Benim mülakat puanım 84 idi bir türlü başvurumu kabul etmedi atanan kişinin mülakat puanı 80 bu nasıl bir iş ilçe milli eğitime gittim hiç bişey yapamadılar yazıklar olsun bunu böyle yapıp da atayanlara

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM