Sözleşmeli Öğretmen İstihdamına İlişkin Yönetmelikte Olumlu Değişiklik

Sözleşmeli öğretmen atamalarında adayların yaptığı tercih sayısı 20’den 40’a yükseltildi.

Sözleşmeli Öğretmen İstihdamına İlişkin Yönetmelikte Olumlu Değişiklik

Sözleşmeli Öğretmen İstihdamına İlişkin Yönetmelikte Olumlu Değişiklik

Sözleşmeli Öğretmen İstihdamına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik 20.07.2019 tarihli 30837 sayılı Resmi Gazetede yayımlandı. Yapılan tek maddelik değişiklikle birlikte sözleşmeli öğretmen atama başvurularında adaylar 40 tercih yapabilecekler.

TERCİH HAKKI 20’DEN 40’A YÜKSELDİ

MEB Personel Genel Müdürlüğü tarafından yapılan sözleşmeli öğretmen atamalarında bundan sonra adaylar 40 tercih yapabilecek. Bakanlık bu zaman kadar sözleşmeli alımda adaylara verdiği 20 tercih hakkını 40’a yükseltmiş oldu.

İlgili madde;

MADDE 1 –3/8/2016 tarihli ve 29790 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Sözleşmeli Öğretmen İstihdamına İlişkin Yönetmeliğin 14 üncü maddesinin ikinci fıkrasında yer alan “20” ibaresi “40” olarak değiştirilmiştir.

Resmi Gazetede yayımlanan değişiklik maddesi;

Sözleşmeli öğretmen atamasında yönetmelik değişikliği
Yönetmelik değişikliği

Bu değişiklikle birlikte sözleşmeli öğretmen olarak atanma isteğinde bulunanların daha önce en fazla 20 olan tercih hakkı 40’a çıkartılmış oldu. Öğretmen adayları 40 okul tercihi yaptıktan sonra istemeleri halinde 41’inci tercihi de açabilirler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

7 yorum

  1. İyi akşamlar sözleşmeli öğretmenim ilk yılım bitti Doğuda görev yapıyorum belimde platin var rapor alıp sağlık özrü isteme hakkım var mı teşekkürler

  2. Hocam merhabalar. 2019 Şubat atamasında atandım yani sözleşmeli ve aday öğretmenim. Yakında ameliyat olmam gerekiyor. Ameliyat sonrası ne kadar rapor kullanabilirim? Yani 6 ay verildi diyelim adaylığımın uzaması haricinde başka bi problem olur mu?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM