Sözleşmeli öğretmen olarak atananlardan istenen belgeler

Milli Eğitim Bakanlığında ücretli öğretmen olarak çalışırken sözleşmeli öğretmen olarak atananların yapması gereke işlemler ile onlardan istenilen belgeler.

Sözleşmeli öğretmen olarak atananlardan istenen belgeler

Sözleşmeli öğretmen olarak atananlardan istenen belgeler

Ek ders ücreti karşılığında görev yapanların sözleşmeli öğretmenliğe atananlar için evrak teslimi ve göreve başlama işlemlerine açıklık getirelim.

İSTENEN EVRAKLAR

Milli Eğitim Bakkanlığına Bağlı Resmî Eğitim Kurumlarında Ek Ders Ücreti Karşılığında Görev Yapanların Sözleşmeli Öğretmenlik İçin Başvuru ve Atama Duyurusu çerçevesinde adayların atamaları 30/10/2018 tarihinde sonuçlanmıştır. Sözleşmeli öğretmen olarak ataması yapılan adaylar 01 Kasım 2018- 23 Kasım 2018 tarihleri arasında aşağıdaki belgeleri Atandıkları İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine teslim edeceklerdir.

Gerekli Belgeler;

 • Lisans diploması veya mezuniyet geçici belgesinin aslı veya onaylı örneği,
 • Orta  Öğretim   Alan  Öğretmenliği  Tezsiz  Yüksek  Lisans,  Pedagojik  Formasyon Programı/Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifikası, İlköğretim Sınıf Öğretmenliği ya da İngilizce Öğretmenliği Sertifikası programlarından birini tamamladığına ilişkin belge veya bu belgenin onaylı örneği,
 • Yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olanların, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca verilen yüksek öğreniminin ve pedagojik formasyon belgesinin yurt içindeki yükseköğretim kurumlarına veya programlarına denklik belgesi,
 • Talim ve Terbiye Kurulu kararı gereğince Felsefe bölümü mezunlarından;  16 kredi sosyoloji, 16 kredi psikoloji, sosyoloji bölümü mezunlarından; 8 kredi mantık, 16 kredi felsefe, 16 kredi psikoloji aldığına dair belgenin aslı veya onaylı örneğini (Bu belge pedagojik formasyon belgesi yerine kullanılamaz.
 • Başvuru esnasında Pedagojik Formasyon Belgesi yerine resmî yazı ibraz edenlerden Pedagojik Formasyon Belgesi,
 • Son altı ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf (6 adet),
 • Mal bildirim formu (Tıklayınız),
 • Elektronik Başvuru Formunun onaylı örneği,
 • Sağlık durumu yönünden öğretmenlik görevini yapmasına engel bir durumu olmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden alınacak sağlık kurulu raporu,
 • Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu (Ek-1) Tıklayınız  2 Nüsha ve Islak İmzalı olacak.

NOT: Çeşitli nedenlerle elden belge teslimi yapamayacak olan öğretmenler istenilen belgeleri ptt ve kargo aracılığı ile müdürlüklere gönderebileceklerdir. Ancak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formları ıslak imzalı olarak gönderilmesi gerekmektedir. Lütfen atandığınız yerin milli eğitim müdürlüğü ile görüşünüz. Yukarıdaki maddeler bilgilendirme amaçlıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM