Sözleşmeli öğretmenlerin göreve başlama tarihi değişti, MEB uyardı

Milli Eğitim Bakanlığı, İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü 20 bin 125 sözleşmeli öğretmen hakkında acil bir resmi yazı yayınladı. Sözleşmeli öğretmenlerin güvenlik soruşturması ve göreve başlaması ile ilgili değişiklik yapıldı.

Sözleşmeli öğretmenlerin göreve başlama tarihi değişti, MEB uyardı

Sözleşmeli öğretmenlerin göreve başlama tarihi değişti, MEB uyardı

20 bin sözleşmeli öğretmen atama sonuçları geçtiğimi günlerde açıklanmıştı. Öğretmen atamalarından sonra Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan duyuruda öğretmenlerin göreve başlama tarihleri ve güvenlik soruşturması/arşiv araştırması hususunda açıklama yapılmıştı. MEB, İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından bugün yapılan açıklamada ise göreve başlama tarihi öne alındı.

GÜVENLİK SORUŞTURMASI 

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yapılan öğretmenlerden yapılan inceleme sonucu olumlu onay alanlar göreve başlayacaklar, soruşturma ve araştırma sonucu olumsuz rapor hazırlananlar ise göreve başlayamayacaklar. Milli Eğitim Bakanlığı, İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Öğretmenliğe Atananların Göreve Başlamalarına İlişkin Güncellenerek Valiliklere Gönderilen Üst Yazı yayınlandı.

İlgili resmi yazı için TIKLAYINIZ

MEB tarafından yayımlanan bu yazıya göre ataması yapılan sözleşmeli öğretmenler evraklarını en geç 28 Temmuz 2017 tarihine kadar atandıkları ile teslim edecekler. Ataması yapılan ve evraklarını teslim eden öğretmenlerin güvenlik soruşturması ve arşiv taraması ise atandıkları yerin Valilikleri tarafından 11 Ağustos 2017 tarihine kadar sonuçlandırılacak. 20 bin 125 sözleşmeli öğretmenin göreve başlama tarihi de bu şekilde 5 Eylül sonunda değil 11 Ağustos tarihinde sona erecek güvenlik soruşturması ile öne alınmış oldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Ayıptır! Yazıktır! Günahtır! Binlerce aday sağlık raporu vs. işleri 4 günde nasıl halledip yüzlerce km. uzağa gitsin. Koca bakanlıkta kafası çalışan kimse yok mudur yahu! BUNU KASITLI YAPIYORLAR!!!

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM