Sözleşmeli öğretmenlerin güvenlik soruşturması ve göreve başlaması

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü 20 bin sözleşmeli öğretmenin göreve başlaması ile ilgili bir duyuru yayımladı.

Sözleşmeli öğretmenlerin güvenlik soruşturması ve göreve başlaması

Sözleşmeli öğretmenlerin güvenlik soruşturması ve göreve başlaması

Sözleşmeli Öğretmenliğe Atananlara İlişkin Duyuru İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından yayınlandı. Yayınlanan duyuruda ataması yapılan sözleşmeli öğretmenlerin göreve başlaması, atamalarının yapıldıkları illere giderek ilgili evrakları teslim etmeleri hakkında bilgi verildi.

ATANAN ÖĞRETMENLER İÇİN 9 AĞUSTOS TARİHİ

Atanan 20 bin 125 sözleşmeli öğretmen 9 Ağustos 2017 tarihine kadar atandıkları ilin İl Milli Eğitim Müdürlüğüne gidecekler. Atandıkları ile giden sözleşmeli öğretmenler belirtilen evrakları teslim edecekler ve haklarında yürütülecek güvenlik soruşturmasının sonuçlandırılmasını bekleyecekler.

9 Ağustos 2017 tarihine kadar atandıkları ile gidecek olan sözleşmeli öğretmenlerin teslim etmesi gereken evraklar;

a) Lisans diploması veya mezuniyet geçici belgesinin aslı veya onaylı örneğini,
b) Orta Öğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans, Pedagojik Formasyon Programı/Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifikası, İlköğretim Sınıf Öğretmenliği ya da İngilizce Öğretmenliği Sertifikası programlarından birini tamamladığına ilişkin belge veya bu belgenin onaylı örneğini,
c) Yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olanların, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca verilen yüksek öğreniminin ve pedagojik formasyon belgesinin yurt içindeki yükseköğretim kurumlarına veya programlarına denklik belgesini,
ç) Talim ve Terbiye Kurulu kararı gereğince Felsefe bölümü mezunlarından; 16 kredi sosyoloji, 16 kredi psikoloji, sosyoloji bölümü mezunlarından; 8 kredi mantık, 16 kredi felsefe, 16 kredi psikoloji aldığına dair belgenin aslı veya onaylı örneğini (Bu belge pedagojik formasyon belgesi yerine kullanılamaz.)
d) Başvuru esnasında Pedagojik Formasyon Belgesi yerine resmî yazı ibraz edenlerden Pedagojik Formasyon Belgesini,
e) Son altı ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf (6 adet),
f) Mal bildirimi (il millî eğitim müdürlüklerinden temin edilecektir),
g) Elektronik Başvuru Formunun onaylı örneğini,
ğ) Sağlık durumu yönünden öğretmenlik görevini yapmasına engel bir durumu olmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden alınacak sağlık kurulu raporunu,
h) Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formunu (Ek-1)

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu (Word dosyası halinde) İçin Tıklayınız

Milli Eğitim Bakanlığı, İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından sözleşmeli öğretmenlerin atanması, güvenlik soruşturması ve diğer hususlar için yayımladığı duyuru metni için Tıklayınız (Pdf)

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Nisan ayında yapılan ek atama güvenlik soruşturma sonuçları ne zaman açıklanacak, bilgisi olan var mı?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM