Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları (2016 Ekim) açıklandı

MEB personel camiasına 20 bin yeni öğretmen katıldı. Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları açıklandı. Ekim 2016 sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları sözleşmeli öğretmen sözlü mülakat puanı üstünlüğüne göre yapıldı.

Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları (2016 Ekim) açıklandı

Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları (2016 Ekim) açıklandı

Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları MEB tarafından bugün saat 17.00’da açıklanacağı belirtilmişti. MEB sözleşmeli öğretmen atama sonuçlarını an itibari ile açıklamış bulunmaktadır. Sözleşmeli öğretmen ataması ile MEB yıllar sonra tekrar sözleşmeli öğretmen alımı yapmış oldu.

TOPLAM 20 BİN ATAMA

Dershane ve etüt merkezlerinde çalışan öğretmenlerden belirtilen şartları taşıyanlardan 5 bin kişi KPSS şartı olmadan diğer 15 bin kişi ise KPSS’den aldıkları puanlarla sözlü mülakata girme hakkı elde ettiler. Sözleşmeli öğretmen sözlü mülakat sonuçları ile tercih yapma hakkı elde eden öğretmen adayları 4 Ekim-7 Ekim tarihleri arasında tercih yaptılar. Sözlü mülakat puan üstünlüğüne göre ataması gerçekleşen 20 bin personel MEB bünyesinde sözleşmeli öğretmen olarak görev yapacak. Sözleşmeli öğretmen olarak atananları 4+2 yıl olmak üzere toplamda 6 yıllık zorlu, stresli bir süreç bekliyor. Sözleşmeli öğretmen adaylık süreci 4 yıl olacak ve sözleşmeli öğretmenler bu 4 yıllık süreçte özür grubundan ya da diğer isteğe bağlı yer değiştirme tayinlerinden yararlanamayacaklar. Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları için TIKLAYINIZ

TEBLİGAT VE GÖREVE BAŞLAMA

Sözleşmeli öğretmen olarak atananlara posta veya kargo ile tebligat yapılmayacak olup, tebligat atananlara kişisel elektronik postaları üzerinden yapılacak. Sözleşmeli öğretmen olarak atananlar elektronik tebligatı beklemeden göreve başlamada istenilecek belgeler ile birlikte gidip göreve başlayabilirler. Sözleşmeli öğretmen atama kararnameleri MEB tarafından il milli eğitimlere bugünden itibaren gönderilmeye başlanacak olup tüm kararnameler en geç çarşamba günü il milli eğitimlere gitmiş olacak.

Sözleşmeli öğretmen göreve başlama işlemleri, atanan sözleşmeli öğretmenin yapması gerekenler ve sözleşmeli öğretmen göreve başlamada istenecek belgeler ile ilgili haberimiz için TIKLAYINIZ

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM