Sözleşmeli öğretmenlik ilkatama meb gov tr başvuru ekranı

2017 yılı Temmuz ayı sözleşmeli öğretmen atama başvuru tercihleri bugün başladı. Sözleşmeli öğretmen ilk atama başvuru işlemleri bir hafta sürecek. 17 Temmuz’da sona erecek başvurular 19 Temmuz 2017 tarihinde sonuçlandırılacak.

Sözleşmeli öğretmenlik ilkatama meb gov tr başvuru ekranı

Sözleşmeli öğretmenlik ilkatama meb gov tr başvuru ekranı

Sözleşmeli öğretmenlik tercih başvurusu bugün öğlen saatlerinde başladı. Tercihler Milli Eğitim Bakanlığının atama başvuru sayfasından yapılacak. İlk atamalarda MEB tarafından aktif edilen ilkatama.meb.gov.tr adresine kişisel bilgileri ile giriş yapan öğretmen adayı buradan öğretmen atamalarında yer alan kontenjanlardan okul tercih ederek başvuru yapabilecek.

İLKATAMA MEB SAYFASI

Öğretmen atamalarında ilk atama başvurularının yapıldığı sayfanın incelemesini yapalım.

İlk Atama Meb Gov Tr

Sol tarafta Giriş kısmına tıklayarak ilkatama tercih sayfasına giriş yapabilirsiniz. Hemen altında yer alan e-Devlet şifresiyle giriş kısmı da yukarıdaki giriş kısmı ile aynı işlevi görmektedir. Burada tek fark e-devlet bilgileriniz ile giriş yapıyorsunuz. Sistem üzerinden girişte aşağıdaki gibi bir ekran üzerinden giriş yapıyorsunuz.

Kişisel Nüfus Bilgileriniz İle Giriş

Öğretmen ataması başvuru ekranı

İlkatama MEB sayfasında yer alan kutucuklardan bir diğeri de Başvuru Oranı/Kişi Sayısı gösteren modül. ilkatama.meb.gov.tr adresinden giriş yaparak tercihlerini yapan ve kaydeden öğretmen adaylarının istatistiki verisini gösteriyor. Biz bu yazıyı ogretmenlericin.com olarak size hazırlarken 3.681 öğretmen adayının başvuru yaptığını toplam başvuru sayısına göre de bu oranın %7 olduğunu görmekteyiz.

Temmuz 2017 sözleşmeli öğretmen başvuru kontenjanları İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından açıklandı. İKGM tarafından açıklanan kontenjanlarda ilk atamaya açılan tüm okulların bilgisine ulaşmanız mümkün. İlk atama sayfasında Branşlara Göre Başvuru Durumu kısmına tıkladığınızda aşağıdaki ekranla karşılaşılmaktadır.

Branş Bazında Başvuru Durumu

İlk Atama Branşlar

Bu sayfada yer alan analiz ekranında sözleşmeli öğretmenlik ilk atama kontenjanları ve bu kontenjanlara yapılan başvuruları görmekteyiz. Branş adı, başvuru sayısı, toplam kontenjan, başvuru oranı kısımlarından hangi branşa kaç öğretmen adayının başvuru yaptığını görebilmekteyiz.

Örneğin 2017 yılı temmuz sözleşmeli öğretmen atama kontenjanları kapsamında ilkatama MEB sayfasında Kuyumculuk Teknolojisi alanında 1 öğretmen atanacak olmasına rağmen şu ana kadar 3 öğretmen başvurduğunu ve %300 başvuru oranına ulaştığını görmekteyiz. Diğer bir örnek İngilizce öğretmenliği branşından verelim. İlkatama kontenjanlarında İngilizce’den atanacak öğretmen kontenjan sayısı 2193. Şu ana kadar İngilizce öğretmenliği atama başvurusu yapan öğretmen sayısı 399 olmuş. Toplam doluluk oranı da %18 olarak görüyoruz.

Kontenjanlar

20 bin sözleşmeli öğretmen ataması başvuru sayfası olan ilkatama.meb.gov.tr adresini tercih yapacak öğretmen adaylarına tanıtmaya çalıştık. Sorularınızı sorabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM