Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları açıklandı, sıra tercih işleminde

Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları açıklandı. MEB dün yapmış olduğu açıklamada sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçlarını bugün saat 09.00 itibari ile açıklayacağını belirtmişti.

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları açıklandı, sıra tercih işleminde

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları açıklandı, sıra tercih işleminde

Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları açıklandı. Binlerce aday MEB bünyesinde öğretmen olarak atanabilmek  için sözleşmeli öğretmen mülakatlarına katılmış ve komisyonlar karşısında ter dökmüştü. MEB bu atama ile birlikte tekrar sözleşmeli öğretmen atamasını gerçekleştirmiş oldu.

MÜLAKAT SONUÇLARI

MEB dün sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçlarını açıkladı bir süre yayında kalan sonuçlar sonra tekrar geri çekildi.

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları, dershane öğretmenleri mülakat sonuçları için TIKLAYINIZ

Alternatif: http://www.meb.gov.tr/sinavlar/sorgu/diger/Ss/2016/sozlesmeli_sonuc/Ss_Frm.asp 

2016 KPSS‘den başarılı olduktan sonra öğretmen adayları MEB tarafından oluşturulan komisyonlarda başarılı olmak için yarıştılar. Sözleşmeli öğretmen mülakatına adaylar üç grup halinde katıldı. Sözleşmeli öğretmen mülakat tarihleri 15 Ağustos’ta başladı ve 25 Eylül tarihinde sona erdi. Bu süreçte sözleşmeli öğretmen mülakatlarına katılan adaylardan en dikkat çekenler KPSS şartı olmadan sözleşmeli öğretmen atama başvurusu hakkı verilen dershane öğretmenleri oldu. Dershanelerde ve etüt merkezlerinde çalışan öğretmenlerden MEB tarafından ilan edilen gerekli şartları taşıyanlar sözleşmeli öğretmen mülakatlarına 19-25 Eylül 2016 tarihlerinde girdiler. 15-19 Ağustos 2016 tarihleri arasında birinci grup, 19-25 Eylül 2016 tarihleri arasında ikinci grup mülakatlara alındılar.

TERCİH İŞLEMLERİ

2016 KPSS ve mülakat sonuçları sonrasında başarılı olan adayların sözleşmeli öğretmen atama başvuru tercih işlemleri 4 Ekim tarihinde başlayacak. Sözleşmeli öğretmen tercih işlemleri 7 Ekim tarihinde sona erecek olup sözleşmeli öğretmen atama sonuçları tarihi 10 Ekim 2016.

Öğretmenler İçin olarak sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları sonucu başarılı olan adaylara tercih döneminde de başarılar dileyerek, MEB personel camiasına şimdiden hoş geldin diyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM