Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları bu hafta da açıklanmadı

30 Haziran 2018 Cumartesi günü A Haber Kanalına konuk olan MEB Müsteşarı Yusuf Tekin sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçlarının önümüzdeki hafta içinde açıklanacağını belirtmişti.

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları bu hafta da açıklanmadı

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları bu hafta da açıklanmadı

ATV – A Haber Haber Koordinatörü Fatih Atik’in 30 Haziran 2018 Cumartesi günü konuğu olan Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları ile ilgili yöneltilen soruya cevap vermiş, mülakat sonuçlarının önümüzdeki hafta açıklanacağını ifade etmişti. Ancak hafta bitti mülakat sonuçları açıklanmadı.

60 BİN ÖĞRETMEN ADAYI BEKLİYOR

60 bin öğretmen adayı sözlü mülakat sınavına girdi. MEB adaylar arasından 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması gerçekleştirecek. 24 Haziran 2018 tarihinde yapılan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinden dolayı MEB’de birçok sonuç seçim sonrasına ertelenmişti. Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları da seçim sonrasında açıklanacaktı ancak geçen süreç içerisinde sonuç açıklanamadı. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz son günlerde konuyla ilgili açıklama yapmazken 2018 yılı 20 bin öğretmen ataması için MEB öğretmen sözlü sınav sonuçları hakkında en net açıklama MEB müsteşarı Yusuf Tekin’den gelmişti.

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin

GÜVENLİK SORUŞTURMASI BEKLENİYOR

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin canlı yayında yaptığı açıklamada “Sözleşmeli öğretmenlerin mülakatlarının açıklanması için güvenlik soruşturmalarının tamamlanmasını bekliyoruz” ifadelerine yer verirken mülakat sonuçlarının açıklanmasını bekleyen binlerce öğretmen adayı için bu haftaya işaret etmişti.

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin’e sorulan soru;

“25 bin sözleşmeli öğretmen ataması için mülakat yapmıştınız, sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?

MEB Müsteşarı Tekin tarafından verilen cevap;

“25 bin için değil 20 bin için mülakat yaptık, 5 bin atama için mülakat süreci önümüzdeki günlerde başlayacak. Mülakatlarını bitirdiğimiz öğretmen adayı arkadaşlarımız ile ilgili olarak ise güvenlik soruşturma raporu bekliyoruz. Bugünlerde geleceğini tahmin ediyoruz. Zannediyorum önümüzdeki hafta içerisinde elimizde olmuş olursa eğer sonuçları açıklayacağız. 5 bin sözleşmeli öğretmen ataması ile ilgili olarak da mülakat takvimini ilan etmek üzereyiz.”

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin’in sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları ile ilgili geçen hafta yaptığı açıklamalarına ait video;

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Sadako