Sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav sonuçları neden açıklanmıyor?

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan sözleşmeli öğretmenlik sözlü mülakat sonuçlarının açıklanmaması ile ilgili MEB’i eleştirdi.

Sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav sonuçları neden açıklanmıyor?

Sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav sonuçları neden açıklanmıyor?

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Milli Eğitim Bakanlığının sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav sonuçlarını hala açıklamadığına dikkat çekti ve eleştiride bulundu. TES Genel Başkanı “Seçim bitti ama hala ses yok!” dedi.

SÖZLÜ SINAV SONUÇLARI AÇIKLANMADI

20 bin öğretmen ataması için 60 bin aday sözlü sınava alındı. Sözleşmeli öğretmenlik atamasında 60 bin adayın sözlü sınavları 8 Mayıs 2018 tarihinde sona erdi. Milli Eğitim Bakanlığı yaklaşan 24 Haziran seçimlerinden dolayı sözlü sınav sonuçlarını seçim sonrasına erteledi. Ancak seçimlerin de bitmesine rağmen MEB halan sözlü sınav sonuçlarını açıklamış değil. Milli Eğitim Bakanlığından konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmazken Bakan İsmet Yılmaz ve MEB bürokratlarından yapılan sözlü açıklamalarda “güvenlik soruşturması, araştırması” vurguları yapılmaktadır.

TALİP GEYLAN; YEREL SEÇİMLER Mİ BEKLENİYOR?

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan 20 bin öğretmen ataması için açıklanması beklenen sözlü sınav sonuçlarının açıklanmamasını eleştirirken açıklamasında;

Seçim bitti ama hala ses yok! 20.000 öğretmen alımı için yapılan mülakatlar 8 Mayıs’ta bitmişti. 22 Temmuz’da yeni KPSS yapılacak. Yani bazı adaylar girmeyecekleri bir sınavın stresini yaşıyor. MEB sonuçları açıklamak için 2019 Yerel Seçimlerinin de geçmesini mi bekliyor acaba?

ifadelerine yer verdi.

ÖĞRETMEN ADAYLARI BEKLİYOR

Sözlü sınava giren binlerce aday günlerdir sözlü sınav sonuçlarının açıklanmasını beklemektedir. 22 Temmuz 2018 tarihinde KPSS yapılacak olup Bakanlık halen 2017 KPSS puanına göre öğretmen ataması gerçekleştiremedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM