Sözleşmeli öğretmenlik tercih başvuru ekranı açıldı, başvurular başladı

Sözleşmeli öğretmen tercih işlemi başladı. MEB sözlü mülakat sonuçlarına göre 20 bin öğretmen ataması gerçekleştirecek. Sözleşmeli öğretmen tercih tarihleri 4-7 Ekim arası. Sözleşmeli öğretmen atama sonuçları 10 Ekim tarihinde açıklanacak.

Sözleşmeli öğretmenlik tercih başvuru ekranı açıldı, başvurular başladı

Sözleşmeli öğretmenlik tercih başvuru ekranı açıldı, başvurular başladı

Sözleşmeli öğretmen atama tercih işlemleri bugün akşam üzeri başladı. MEB tarafından tercih başvuru ekranı açıldı. Sözleşmeli öğretmen olarak atanabilmek için binlerce aday sözleşmeli öğretmenlik tercih işlemi yapacaklar. Geçtiğimiz günlerde sonuçlanan sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları TBMM’ye de taşınmıştı.

TERCİH EKRANI AÇILDI

Ekim 2016 sözleşmeli öğretmen atama kontenjanları da MEB tarafından açıklandı. Sözleşmeli öğretmen olarak atanacak 20 bin kişi bir milyona yakın MEB personeli arasına katılacak. FETÖ soruşturması kapsamında meslekten ihraç edilen öğretmen sayısının 30 bine yaklaşması, MEB bünyesinde öğretmen açığının oluşmasından dolayı MEB şubat ayı öncesi atama yapma gereği duydu. Sözleşmeli öğretmen kontenjan listesi için TIKLAYINIZ

TERCİH SÜRECİ

Sözleşmeli öğretmen tercih ekranı için TIKLAYINIZ

Sözleşmeli öğretmen kontenjan dağılımlarına baktığımız zaman 20 bin öğretmenin 5 bini dershane ve etüt merkezlerinde çalışan KPSS şartı aranmadan sözleşmeli öğretmen sözlü mülakat sonucu kriterine göre atanacak. Geriye kalan 15 bin öğretmenden  KPSS10 puanı ile 2 bin 753 kişi, ÖABT puanı ile de 12 bin 247 öğretmen atanacak. Sözleşmeli öğretmen tercihlerinde son gün 7 Ekim. Sözleşmeli öğretmen atama sonuçları 10 Ekim tarihinde açıklanacak.

MÜLAKATLAR TBMM’DE

Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları TBMM gündemine geldi. Sözleşmeli öğretmen mülakatlarında objektif davranılmadığı, öğretmenlerin KPSS puanına bakılmadan sadece sözlü mülakat puanına göre atanmasının yanlış olduğu dile getiriliyor ancak MEB bu konuda geri adım atmıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Sözlesmeli öğretmenler icin sevindim ama bukadar sucsuz ogretmenler geriye döndüğü zaman onlarin sonu ne lacak merak ediyorum dogrusu sucluyu sucsuzu elbek birgün belli olacsk lütfen hükümet duyarlı davransin adaleti allah vercek öğretmenlerin hakki ödenmez birkalemde silemezler

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM