Sözlü mülakat sınavında 60 ve üzerinde puan alanlar tercih yapabilecek

Yönetici atama mülakat sonuçları açıklandı. Sözlü sınavdan kaç puan alan tercih yapabilecek, müdürlük, müdür yardımcılığı tercihlerinde puan barajı konusunda ogretmenlericin.com olarak detaylı bir yazı yayınlıyoruz.

Sözlü mülakat sınavında 60 ve üzerinde puan alanlar tercih yapabilecek

Sözlü mülakat sınavında 60 ve üzerinde puan alanlar tercih yapabilecek

2017 yılı yönetici görevlendirme mülakat sonuçları İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından bugün açıklandı. Sözlü mülakat sonuçlarının açıklanmasından sonra atama takvimine göre mülakat puanlarına itirazlar alınacak, itirazların alınmasından sonra ise ilerleyen günlerde yönetici görevlendirmeye esas puanlar ilan edilecek ve sonrasında okul tercihleri yapılacak.

SÖZLÜ SINAVDAN BAŞARILI OLMA PUANI

MEB yönetici görevlendirme yönetmeliği hükümlerine göre mülakatta başarılı olmak için en az 60 puan almak gerekmektedir. 60 puan ve üzeri puan alan adaylar sözlü mülakat sınavında başarılı sayılmaktadır. Bugün açıklanan mülakat sonuçlarında 60 puanın altında alan yönetici adayları başarısız sayılacak ve atama tercih hakkına sahip olamayacak.

Yönetici atama yönetmeliği ilgili hüküm;

Sözlü sınav

MADDE 15 –
(3) Sözlü sınavda 60 ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılır ve değerlendirme başvurusunda belirttiği yöneticilik görevi için eğitim kurumu tercihinde bulunma hakkına sahip olur.

GÖREVLENDİRME ESAS PUANLARIN İLANI

Müdürlüğe görevlendirme, müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığına görevlendirme puanları hesaplanırken, MEB EK-1 müdür ve müdür yardımcılığı puan sonuçları ile Ek-2 sözlü mülakat sonuçları puanlarının aritmetik ortalaması alınacak. Örneğin Ek-1 puanında 11 puan alan yönetici adayı sözlü mülakatta 81 almışsa atamaya esas puanı 11+81=92, 92/2=46 olacaktır. Burada her ne kadar aritmetik ortalama alınsa da ağırlık mülakat puanındadır.

Milli Eğitim Bakanlığı yönetici atama takvimi tarihlerinde değişiklik yapmıştı. Yapılan değişiklikten sonra yönetici adaylarının sözlü mülakatları 3-21 Temmuz 2017 tarihleri arasında yapıldı. 24 Temmuz 2017 tarihinde açıklanan sözlü mülakat sonuçları sonrasında mülakat sonuçlarına itirazlar 25-31 Temmuz 2017 tarihleri arasında alınacak. 1-2 Ağustos 2017 tarihlerinde ise yapılan mülakat itirazları değerlendirilip açıklanacak.

2017 yılı yönetici atama takvimi;

Yönetici Atama 2017

Sözlü mülakat puanlarının sisteme girilmesinden sonra 2017 yılı yönetici atama esas puanları 10 Ağustos 2017 tarihinde açıklanacak. İl Milli Eğitim Müdürlükleri 14-17 Ağustos tarihleri arasında kontenjanları ilan edecek, 21-25 Ağustos tarihlerinde tercihler alınacak, 28-31 Ağustos tarihlerinde 2017 yılı yönetici görevlendirme başvurularının onaylanmasından sonra müdür yardımcılığı görevlendirme sonuçları, müdür görevlendirme sonuçları 5-8 Eylül 2017 tarihleri arasında açıklanacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

25 yorum

  • Kılavuzda kaç tercih olduğu hatırladığımız kadarıyla yazmıyordu. Yarın başvuru ekranı açılacak, 20 tercih hakkı olabilir. Tam emin değiliz.

 1. Arkadaşlar bişey sormak istiyorum kendi kurumunu tercih edenlere 4 puan ekleniyor diye bişey var peki bu puan atamaya esas puana 4 puan olarak mi yoksa aritmetik ortalamadan önce ki puana 4 puan olarak mi ekleniyor ???

 2. Ek 1 puanim 8.93
  Ek 2 puanim 95 ikisinin aritmetik ortalamasi 51.965 tercih yapabilecekmiyim ortalama 60 mi olmali tercih icin

 3. Atamaya esas puanlarımız açıklandı ama sıralamalarımız belli değil okul tercihi yaparken tercih sıralamamız önemli olacak mı? Tercih yaparken nelere dikkat etmemiz gerekiyor? Bilginiz varmı teşekkürler

 4. Sozlu mulakattan 50 aldim. Ancak ankbiste atamaya esas puanimin olmasi acaba tercih hakkim mi var sorusunu getiriyor aklima.

 5. Mrb ben 1 yıl daha zorunlu hizmet yükümlüsüyüm müdür yardımcılığı için tercih yaparken zorunlu hizmet bölgesinde olmayan okullarıda tercih etme Hakkım varmı?????

 6. Merhaba; sözlü mülakat sonucu 50 puan aldım.
  Yönetici ihtiyacı karşılanamayan kurumlara 4 yıllığına görevlendirmem yapılabir mi?

 7. Teşekkürler bilgiler için hocam .. bir sorum olacaktı. Özel eğitim öğretmeni olarak görev yapmaktayım. Müdür yardımcılığı olarak özel eğitim okul ve kurumların dışındaki okullara da başvurabilir miyim ? yönetmenliğe baktım net bir şey analamadım.özel eğitim öğretmenleri hangi okullarda idareci olabilir ? bilgilendirirseniz çok sevinirim..

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM