Şubat öğretmen ataması kontenjanı beklenenin altında olacak

Başbakan Binali Yıldırım; 2017 yılında kamuya mecbur kalınmadıkça personel alımı yapılmayacak. Açıklamasında bulundu. Şubat ayı öğretmen atama kontenjanları bu açıklamalardan etkilenecek.

Şubat öğretmen ataması kontenjanı beklenenin altında olacak

Şubat öğretmen ataması kontenjanı beklenenin altında olacak

2017 yılında kamuya alınacak personel sayısının 60 bin olarak açıklanmasından sonra gözler MEB’e ve Maliye Bakanlığı’na çevrilmişti. 60 bin kamu personeli kontenjanının dağılımdan sonra MEB dahil diğer memurluklara 15 bin kontenjan kalıyor açıklamasını www.ogretmenlericin.com/ olarak sizlerle paylaşmıştık. 15 binlik kontenjandan en fazla şubat ayı öğretmen ataması için 10 bin kontenjan ayrılacağı görüşümüzü belirterek, şartlar bu şekilde devam ettiği sürece MEB’in şubat ayı öğretmen atamasında beklenenden az öğretmen atayacağını şimdi yine tekrarlıyoruz. Çünkü yetkililer tarafından yapılan açıklamalar bahsettiğimiz yönde devam etmektedir.

1500 ENGELLİ ÖĞRETMEN ATANACAK

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve Başbakan Binali Yıldırım tarafından geçtiğimiz günlerde engelli öğretmen ataması için yapılan açıklamalar kamudan haber  sitelerinde yer almıştı. Yetkililer şubat ayında 1500 engelli öğretmen ataması yapılacağını birkaç kez dile getirmelerine rağmen 2017 şubat ataması kontenjanları konusunda açıklama yapmaktan kaçınmaktadırlar.

YILMAZ: KAMU PERSONELİ İÇİN AYRILAN KONTENJANLAR GÖRÜŞÜLECEK

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz şubat ayında yapılması düşünülen öğretmen ataması için net sayı vermelerinin mümkün olmadığını, bu yüzden de şubat ayında şu kadar öğretmen ataması yapılacak demelerinin doğru olmayacağını ifade etmişti. Maliye Bakanlığı ve diğer bakanlıklarla yapılacak görüşmeler sonucunda bu konunun netlik kazanacağı Yılmaz tarafından belirtildi. Bugün Başbakan Binali Yıldırım tarafından kamuya alınacak personel sayısı, yapılacak atamalar konusunda verilen bilgiler öğretmen atama kontenjanının arttırılamayacağını gösterdi.

EKONOMİK ÖNLEM PAKETİ

2017 yılında ekonomik olarak çeşitli önlemler alınacak. Kamuda harcamaların kısılacağını, mecbur kalmadan kamuya personel alınamayacağını, bina satın alınmayacağını belirten Yıldırım kamuda ciddi tedbirler alınacağını ifade etti.

ATAMA YAPILACAK

Şubat ayı öğretmen ataması yapılacak. Ancak belirttiğimiz üzere şubat ayında on binlerce atama kontenjanı bekleyenler şimdiden kendilerini ona göre hazırlasınlar. Başbakan Binali Yıldırım’ın belirttiği mecburi kamuya personel alımlarından birisi MEB’de olacak ancak kontenjanlar minimum seviyede tutulacak.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

5 yorum

  1. Meb sayesinde eğitim_öğretim düzeyi oldukça arttı. Eğitim alan da, alamayan da, veren de veremeyen de mutlu. Hele ki aileleri sormayın. Herkes sevinç gözyaşları döküyor. Bu atama sistemleri için niye bu kadar geç kalınmış. Niye şimdiye kadar hiç düşünülüp, uygulanmamış.Sayın Yılmaz’ tebrikler. Kimsenin başaramadığını başardığınız için. Çözüm anlayışınıza hayran kaldım.

  2. isteğe bağlı olarak norm fazlası atamaları da derhal yapılmalı. yönetmelik gereği norm fazlası olduk, bir an önce yeni okulumuza geçmeliyiz, eş durumu vs okullardaki normlar kapanmadan önce norm fazlası öğretmenlerin ataması yapılmalı. aynı durumda olan var mı arkadaşlar..

  3. Varolan açığı kapatmanın en mantıklı ve ekonomik yolu; memur öğretmenlerin kendi görevleri olan öğretmenliğe geçirilmeleridir.

  4. Sınavda kendi alanımda ilk 200 e girdim. Mülakatta puanım yükselmesine rağmen atanan 500 kişi içine giremedim. Biz sizi adaletli diye sevdik.Siz bizi ve hayallerimizi çaldınız.Mülakat olduğu sürece bizim gibi kimsesizlerin şansı sıfır.Bakanlık mülakat sonuçlarını bile açıklayamadı.Çünkü o adaletsizliği dünyada izah edemediler.Ahirette hiç edemeyecekler.

  5. Edebiyat mağdur. 79 ile mulakat bile goremedim. Edebiyata 2500 kadro. 46 binle rekor bizde. Edebiyat ve dil, bir milletin namusudur. Namusuna sahip çık MEB. Biz şiiri uzun adamla sevdik. Sahip çik bize uzun adam.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM