Temmuz 2017 sözleşmeli öğretmen başvuru kontenjanları, İKGM okul listesi

Temmuz 2017 yılı sözleşmeli öğretmenlik ataması eğitim kurumu kontenjanları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı.

Temmuz 2017 sözleşmeli öğretmen başvuru kontenjanları, İKGM okul listesi

Temmuz 2017 sözleşmeli öğretmen başvuru kontenjanları, İKGM okul listesi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) tarafından 2017 yılı Temmuz ayı sözleşmeli öğretmenlik ilk atama eğitim kurumu kontenjanları, okul listeleri açıklandı. Sözleşmeli öğretmen adayları okul kontenjan listeleri aracılığı ile tercihlerini daha rahat yapabilecekler. 2017 il dışı atamada okulların listesini ve kontenjanları açıklamayan MEB, ilk atama kontenjanlarını excel dosyası olarak açıkladı.

ATAMALAR DOĞUYA

ogretmenlericin.com olarak Temmuz ayı atama kontenjan listeleri incelediğimizde atamaların ağırlıklı olarak Doğu ve Güneydoğu bölgelerine yapılacağını görmekteyiz. Milli Eğitim Bakanlığı sözleşmeli öğretmenlik ataması başvuruları bugün başladı. 10 Temmuz tarihinden 17 Temmuz tarihine kadar ilk atama başvuruları alınacak. Sözleşmeli öğretmen ataması 19 Temmuz tarihinde açıklanacak.

2017 yılı Temmuz ayı sözleşmeli öğretmen ataması eğitim kurumu kontenjanları, açılan okulların listeleri için TIKLAYINIZ

İlk atama kontenjanlar

Öğretmen atama kontenjanları dosyasını yukarıdaki linke tıkladıktan sonra resimde görüldüğü gibi gelen ekranda sağ üst köşede yer alan indirme linkine tıklayarak sözleşmeli öğretmen atamasına açılan okulların listesini bilgisayarınıza, telefonunuza indirebilirsiniz. MEB, İKGM sözleşmeli öğretmen atama kontenjan listesi kaydetmeden, bilgisayarınıza indirmeden kullanmanız zorlaşacaktır. İndirdikten sonra excel dosyasını açın sonra aşağıdaki resimde görüldüğü yerlerden branşınızı, tercih etmek istediğiniz illeri seçebilirsiniz. Sıralama yapabilirsiniz.

İlk Atama Açılan Okullar

Resimde görüldüğü gibi okların olduğu yerlere tıklayarak il, ilçe, okul listesi, branş listesi, verilen kontenjanlar, okulların hizmet bölgesi ve hizmet alanları bilgisine göre sıralama yapabilirsiniz.

Aşağıdaki ilgili haberde okulların 2017 yılı güncel hizmet puanları, hizmet süreleri gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.

Aşağıdaki haberde de okulların güncel iletişim bilgileri ile tercih yapmak istediğiniz okulu arayarak okul hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bu başlık ve diğer başlıklar altından 2017 yılı Temmuz ayı sözleşmeli öğretmen ataması okul listeleri, öğretmen adaylarına açılan kontenjan listeleri hususu ve diğer tüm hususlarda soru sorabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM