Türk Eğitim-Sen Başkanı Talip Geylan; 20 bin öğretmen ataması yetersiz

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan 20 bin öğretmen atama sayısının yetersiz olduğunu açıkladı ve geçtiğimiz Ağustos ayında yapılmayan 10 bin atama kontenjanının da bu atamaya dahil edilmesini istedi.

Türk Eğitim-Sen Başkanı Talip Geylan; 20 bin öğretmen ataması yetersiz

Türk Eğitim-Sen Başkanı Talip Geylan; 20 bin öğretmen ataması yetersiz

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan yaptığı açıklamada 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasına değindi. Talip Geylan MEB bünyesinde 63 bin ücretli öğretmenin çalıştığını vurgularken atama bekleyen öğretmen adayı sayısının da 400 bini geçtiğini ifade etti.

20 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI YETERSİZ

Devletin eğitimde tasarruf yapamayacağını açıklayan Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı, eğitimde tasarrufa gidilmesinin söz konusunu olamayacağını belirtti. MEB personel camiası içerisinde son verilere göre toplamda 63 bin ücretli öğretmenin çalıştırıldığını ve 400 bini aşkın eğitim fakültesi mezunu öğretmen adayının atama beklediğinin altını çizen Talip Geylan bu şartlarda 20 bin öğretmen atamasının çok yetersiz kaldığını vurguladı.

CUMHURBAŞKANININ SÖZÜ HAVADA KALMASIN

Referandum öncesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Ağustos ayında 10 bin ek öğretmen ataması yapılması için söz verildiğini hatırlatan Talip Geylan, MEB’in Ağustos ayında 10 bin atama yapmayarak Cumhurbaşkanının sözünü havada bıraktığını belirtti. “Cumhurbaşkanının sözü havada kalmasın, gelin en azından Şubat atamasına 10.000 ilave atama yapın” açıklamasında bulunan Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan “Eğitimde tasarruf olmaz! Eğitimin taşıyıcı kolonu; ÖĞRETMENDİR. Öğretmen atayamıyor, öğretmen açığını gideremiyorsanız; eğitime yaptığınız yatırım beyhude demektir.” ifadesini kullandı ve 10 bin ek atama kontenjanı daha verilmesi taleplerini yineledi.

ATAMALAR KADROLU OLSUN

“Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen olarak tüm çalışanların sadece kadrolu olarak istihdam edilmesi ve atamalarda sadece yazılı sınav puanının dikkate alınması gerektiğini ifade ediyoruz.” açıklamasında bulunan Talip Geylan sözleşmeli öğretmen istihdamına karşı olduklarını vurguladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. öğretmenlerin haftalık maaş karşılığı 20 ders saati olmalı. (20-15)*4hafta*15ekdersücreti=300tl maaşlara seyyanen zam verilmeli. Ek ders ücretleri arasındaki adaletsizlik azalır böylece.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM