Türk Eğitim-Sen özür grubu atamasında öğretmenlere il ve ilçe emri istedi

Ağustos 2018 dönemi öğretmenlerin eş özrü, sağlık durumuna bağlı özür grubu atamaları başta olmak üzere yer değiştirme işlemleri başvuruları sona ermek üzere iken Türk Eğitim-Sen tarafından Milli Eğitim Bakanlığına öğretmenler lehine bir talep başvurusu yapıldı.

Türk Eğitim-Sen özür grubu atamasında öğretmenlere il ve ilçe emri istedi

Türk Eğitim-Sen özür grubu atamasında öğretmenlere il ve ilçe emri istedi

Kadrolu öğretmenlerin 2018 yılı Ağustos dönemi özür grubu atama başvuruları tercih işlemleri 15.08.2018 tarihinde sona erecek. Özür grubu atama sonuçları MEB tarafından 17 Ağustos 2018 Cuma günü açıklanacak. Türk Eğitim-Sen özür grubundan öğretmenlerin mağdur olmaması için MEB’e talepte bulundu.

İL EMRİ VE İLÇE EMRİ TALEP EDİLDİ

Eş durumu, sağlık özrü başta olmak üzere kadrolu öğretmenlerin özür grubundan yer değiştirme işlemlerinde kadro yetersizliği ya da hizmet puanı azlığı nedeni ile yer değiştirmeyecek öğretmenler için il emri ve ilçe emri talep edildi. Yönetmelikte olmayan ancak özür grubundan sonra Bakanlık inisiyatifinde olan il/ilçe emrinin Ağustos 2018 özür grubu atamalarında da verilmesi sendika tarafından istenirken öğretmenlerin mağdur olmamasına vurgu yapıldı.

Türk Eğitim-Sen tarafından MEB’e gönderilen yazı;

Türk Eğitim Sen İl emri ve ilçe emri talebi
İl emri ve ilçe emri talebi

ÖĞRETMENLERİN MAĞDURİYETİ

Türk Eğitim-Sen tarafından Milli Eğitim Bakanlığına gönderilen il emri ilçe emri talep yazısında il/ilçe emri uygulamasının yapılmamasının aile bütünlüğünü sağlama noktasında büyük mağduriyet oluşturacağına işaret edildi. Sağlık ve aile bütünlüğünün korunmasının Anayasa ile güvence altına alındığı sendika tarafından belirtilirken, il/ilçe emri verilmemesi durumunda özür grubundan ataması çıkmayan öğretmenlerin temel haklarının ihlal edileceği ifade edildi.

Özür grubu atama takvimi;

özür grubu Atama takvimi
Atama takvimi

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan takvime göre 1-7 Ağustos 2018 tarihleri arasında öğretmenlerin birinci başvuruları alındı ve 10-15 Ağustos 2018 tarihleri arasında ise öğretmenlerin tercih başvuruları alınmaktadır. Özür grubundan ataması çıkan öğretmenlerin sonuçları 17.08.2018 tarihinde açıklanacak olup ataması çıkan öğretmenler 28.08.2018 itibari ile eski yerlerinden ayrılıp yeni yerlerinde göreve başlayabilecekler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Şimdi ögretmen kızım ne olacak Allah rızası icin il emrinin açılmasını istiyoruz Tek umudumuz sendika

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM