Ücretli öğretmenlerin sözleşmeli öğretmen ataması mülakat sonuçları

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2018 yılı 5 bin sözleşmeli öğretmen ataması mülakat sonuçları açıklandı.

Ücretli öğretmenlerin sözleşmeli öğretmen ataması mülakat sonuçları

Ücretli öğretmenlerin sözleşmeli öğretmen ataması mülakat sonuçları

Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Resmî Eğitim Kurumlarında Ek Ders Ücreti Karşılığında Görev Yapanların 2018 yılı Sözleşmeli Öğretmenlik Mülakat Sonuç Bilgisi 17.08.2018 tarihinde akşam saatlerinde açıklandı. Adaylar sonuç sorgulama ekranından mülakat sonuçlarını öğrenebilecekler.

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERE KADRO

Ücretli öğretmenler arasından başvuru şartlarını taşıyanların mülakat sonuçları 17 Ağustos 2018 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından açıklandı. Bakanlık tarafından yayınlanan EK-4 atama takvimi kapsamında sözlü sınav sonuçlarına ilişkin itirazlar 17 Ağustos 2018 Cuma günü ile 28 Ağustos 2018 Salı günleri arasında yapılabilecek.

2018 yılı Sözleşmeli Öğretmenlik Mülakat Sonuç Bilgisi için TIKLAYINIZ

5 bin sözleşmeli öğretmen atama takvimi;

5 bin öğretmen ataması atama takvimi
Atama takvimi

SÖZLÜ SINAV SONUCUNA İTİRAZ

Sözlü mülakat sonuçlarına itiraz edecek adayların 17 Ağustos 2018 tarihinde itiraz etmeleri mümkün değil. Çünkü sonuçlar akşam üzeri mesai bitiminde açıklandı. 2018 yılı Kurban Bayramı tatili nedeni ile sözlü sınava itirazlar için adayların 27 Ağustos 2018 Pazartesi ve 28 Ağustos 2018 Salı günü zamanları bulunmaktadır.

TERCİHLERİN ALINMASI

Sözlü sınav komisyon merkezlerinin itirazları alıp sonuçları açıklanması ise 31 Ağustos 2018 tarihinde yapılacak. Sonrasında ise 5 bin sözleşmeli öğretmen ataması için 4-7 Eylül 2018 tarihleri arasında adayların atama tercihleri alınacak, atama sonuçları ise 11 Eylül 2018 tarihinde açıklanacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

4 yorum

 1. Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Resmî Eğitim Kurumlarında Ek Ders Ücreti Karşılığında Görev Yapanların Sözleşmeli Öğretmenlik Mülakat Sonuç Bilgisi-2018
  KPSS PUANI: 66.950690
  SÖZLÜ PUANI 55.000000
  SONUÇ:Tercih yapmak için yeterli sözlü puanı alamadınız
  2009’dan beri 9 yıldır atama bekliyorum. Bu sefer şartlarımın bu kadar ve fazlasıyla uyduğu bir başvuru olduğundan ilk kez bu denli atanacağıma dair büyük umutlar taşımıştım. (sigortalı 540 gün isteniyordu, benim 830 gün. halihazırda çalışıyor olmak vs.) ve KPSS Sınav puanımın yaklaşık 12 puan altında bir puan verilerek (sözlüde sorulan soruların 4 tanesinden 3’ünü doğru cevapladığım halde ve referansımız olmadığından) böyle bir sonuca layık görüldüm. İtiraz süreci vs. deniliyor. Burdan bir şey çıkmayacağını siz de pekala bilebilirsiniz. Nasıl bir yol izlemeliyim. Bana Allah rızası için bir yardımda bulunabilir misiniz?

  • merhaba konunuzla çok alakalı değil ama bir şey sormak istiyorum bu atama yıllardır ücretli öğrt. yapıp daha sonra sözleşmeli öğrt. geçiş için yapılan atamamı ben yeni mezun oldum da daha hiç ücretli öğrt yapmadım bizimle ilgili bir durum değil dimi

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM