Yönetici atama mülakatına katılan öğretmenler görevli izinli sayılsın

Türk Eğitim-Sen “yönetici görevlendirmede sözlü sınava katılacak öğretmenlerin görevli izinli sayılması için MEB’e talepte bulunduk” açıklaması yaptı.

Yönetici atama mülakatına katılan öğretmenler görevli izinli sayılsın

Yönetici atama mülakatına katılan öğretmenler görevli izinli sayılsın

2018 Yılı Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Takvimi kapsamında 5 Nisan 2018 tarihinde başlayan yönetici atama mülakatları 3 Mayıs 2018 tarihine kadar sürecek. Yönetici adaylarının sözlü sınavlara katıldıkları gün dersinin, görevinin olması durumundan dolayı mülakata gittiklerinde ek derslerinin kesilmesi ile karşı karşıya kalınacaklarına vurgu yapılırken, MEB’in mülakata girecek öğretmenler için görevli izinli onayı vermesi talep edildi.

MÜLAKATA GİRECEKLER GÖREVLİ İZİNLİ OLSUN

Türk Eğitim-Sen’in 10.04.2018 tarihli 430 sayılı “Yönetici sözlü sınavına katılacak öğretmenlerin görevli-izinli sayılması” konulu resmi yazı Milli Eğitim Bakanlığına gönderildi. Türk Eğitim-Sen yönetici görevlendirmede sözlü sınava katılacak öğretmenlerin, sözlü sınava katıldıkları tarihte görevli izinli sayılmaları ve bu hususta Bakanlık tarafından illere talimat gönderilmesi için, MEB’e talepte bulundu.

Türk Eğitim-Sen resmi yazı;

Yönetici atama mülakatı görevli izin

2018 YILI YÖNETİCİ ATAMALARI

7-12 Mart tarihlerinde EK-1 üzerinden alınan yönetici atama başvurularının sonuçları 22 Mart tarihinde İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından açıklanmıştı. 3-4 Nisan tarihleri arasında sözlü mülakata ilişkin duyurular yapıldı ve mülakata girecek adayların mülakat tarihleri ve mülakat yerleri belli oldu.

Atama takvimi

5 Nisan-3 Mayıs arasında sözlü mülakatların yapılmasından sonra sözlü sınav sonuçları 7 Mayıs 2018 tarihinde açıklanacak. Yönetici atamaya esas görevlendirme puanları da 25 Mayıs 2018 tarihinde açıklanacak. 4-8 Haziran tarihleri arasında tercihler alınacak olup, 11 Haziran tarihinde de 2018 yılı yönetici atama başvuru sonuçları açıklanacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Linda Sue Park