Yönetici atama tercih başvuruları başladı, MEBBİS başvuru ekranı aktif oldu

2017 yılı yönetici görevlendirme tercih işlemleri MEBBİS başvuru modülü ekranından başladı. Sözlü sınav ve EK1 puan ortalamasına göre belirlenen yönetici atama esas puanlarına göre adaylar tercihlerini yapacaklar.

Yönetici atama tercih başvuruları başladı, MEBBİS başvuru ekranı aktif oldu

Yönetici atama tercih başvuruları başladı, MEBBİS başvuru ekranı aktif oldu

2017 yılı yönetici görevlendirme esas puanları açıklanmasından sonra gözler tercih işlemlerine çevrildi. Yönetici adaylarının sözlü mülakatları 3 Temmuz-21 Temmuz tarihleri arasında İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından kurulan komisyonlarla gerçekleştirilmiş, sözlü mülakat sonuçları da 24 Temmuz 2017 tarihinde açıklanmıştı.

YÖNETİCİ ATAMA TERCİH İŞLEMİ

Yöneticiliği münhal olan okulların listeleri de İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından geçtiğimiz haftadan itibaren açıklanırken, yönetici görevlendirme tercih işlemleri başlamasına rağmen münhal listeleri açıklamayan iller de bulunmaktadır. Bugün itibari ile tüm illerin boş yöneticilik normu olan okulların listelerinin açıklanacağını düşünüyoruz.

Yönetici atama tercih başvuru ekranına TC Numarası ve MEBBİS şifresi ile MEBBİS öğretmen girişi yapılarak ulaşılacak. Sonrasında sol menüde yer alan Başvuru İşlemleri sekmesine tıklanacak. Gelen ekranda sol menüde Yöneticilik Başvuruları sekmesine tıklanarak gelen ekrandan 2017 yılı yönetici görevlendirme tercih işlemleri yapılacak.

Yönetici Tercih Başvuru Ekranı

2017 yılı müdür, müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı tercih işlemleri yapmak için Tıklayınız

Yönetici atama görevlendirme tercih işlemleri 21 Ağustos 2017 Pazartesi gününden 25 Ağustos 2017 Cuma gününe kadar devam edecek. Sonrasında 28-31 Ağustos 2017 tarihleri arasında İl Milli Eğitim Müdürlükleri tercih onay işlemlerini tamamlayacak. 2017 yılı yönetici atama tercih işlemleri ve onay işlemleri sonucunda yönetici görevlendirme sonuçları Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından 5-8 Eylül 2017 tarihleri arasında açıklanacak.

YÖNETİCİ MÜLAKATLARINDA TORPİL

MEB personel haber siteleri ve bazı ulusal haber sitelerinde İstanbul, Diyarbakır, Gaziantep başta olmak üzere bazı illerde sözlü mülakatlarda yaşanan torpil skandallarına yer verilmiş, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapıldığı belirtilen açıklamalarda da gereken soruşturma ve inceleme işleminin yapılacağı açıklanmıştı. Özellikle Eğitim Bir-Sen şube başkanlıkları tarafından milli eğitim müdürlüklerine gönderilen listelerde yüksek puan verilmesi gereken kişilerin isimleri yer almıştı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

30 yorum

 1. Merhaba 2019 ekys sınavına girdim m.yardımcısı olmak istiyorum il dışını tercih edebiliyor muyuz

 2. Sayın editör mebbis ekranından tercih yaptıktan sonra milli eğitim müdürlüklerine de gitmemiz gerekiyor mu yoksa başvuru işlemi bu kadar mı?

  • Başvurunuzu siz onayladıktan sonra okul onaylayacak. Okul size başvuru formunuzu imzalatacak. Sizin milli eğitime gitmenize gerek yok.

 3. Köyde müdür yetkiliyim eşim merkezde kadrolu memur.müdür lük için başvurdum tercih listemde merkezde açık olmasına rağmen merkez okullar görülmüyor. 1 yıl zorunlu hizmetim var ondan midir? Eşimin görev yeri belgesiyle tercih yapabildin zorunlu hizmeti ertelen demişlerdi. Yapamayacak miyim şimdi yardımcı olursanız sevşnirim

  • Zorunlu hizmetinizi tamamlamadığınızdan, zorunlu hizmetiniz ertelenmiş olsa dahi zorunlu hizmet olmayan okullara idarecilik başvurusu yapamıyorsunuz.

 4. Müdürlük içinn.İlçenin köyünde m.yetkiliyim eşim merkezde çalışıyor.zorunlu hizmetim 1 yıl daha var.merkez okullar tercih listemde görünmüyor. Eşimin görev yeri belgesiyle tercih yapabilin demişlerdi.Yapamayacak mıyım şimdi puanımda iyiydi yardımcı olursanız sevinirim.

 5. sayın editör özür grubu il dışı tercihi yapmaktayım faat tercihlerim gelmeme olasılığına karşı müdür yardımcılığı başvurusuda yapmak istiyorum.
  özür grubu il dışı olduğu için nasıl bir yol izlemeliyim

 6. yönetici tercihlerinde 20. tercihten sonra tercihlerime yerleşemediğim taktirde tercihlerim dışındaki boş kurumlardan birine görevlendirilmek istiyorum bölümünde il genelinde boş kalan yerler mi kastediliyor yoksa ilçe içi mi kastediliyor?

 7. Mebbis’ten yapılan tercihler için kurum onayı sayfasından onaylayamıyoruz. Sistem atıyor, giriş sayfasına yönlendiriyor. Genel bir problem mi?

 8. Sayın Editör, yönetici tercihleri ve özür grubu atamaları bu hafta aynı anda alınacak iki atamaya da başvurabilecek durumdayım. Bu durumda nasıl bir yol izlemeliyim. Her ikisi de çıkarsa nasıl olacak. elimde iki adet kararname olacak önce özür grubundan atandığım okula başlayıp hemen ilişik mi kesilecek açıklarsanız sevinirim.

 9. Bir buçuk saat önce bakınca ekran aktif olduğunu gördüm. Belki daha öncede aktiftir bilemem.ama tercih yapabilirsiniz.

  • Haber yazılırken ekran fotoğrafı alındı ve açıktı. Şu anda baktığımızda pasif. Bizlik bir durum yok. Biz kimseyi yanıltmak istemeyiz. Haberi geri çekiyoruz. Not: Şu anda tekrar aktif oldu ve yazı yayında.

   • yöneticilik tercih ekranı hata veriyor geceden beri düzelmedi ve yarın son gün. ne yapmaya çalışıyor mebb ??

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM