Yönetmelik değişti MEB müdür yardımcılığı atamaları yapılacak

MEB personellerinin merakla beklediği müdür yardımcılığı atamalarının önündeki engel, yönetmelik değişikliği yapılarak giderildi. MEB müdür yardımcılığı atamaları yapılacak.

Yönetmelik değişti MEB müdür yardımcılığı atamaları yapılacak

Yönetmelik değişti MEB müdür yardımcılığı atamaları yapılacak

MEB personellerini sevindiren haber CHP Bursa Milletvekili Dr. Ceyhun İrgil’den geldi. İrgil twitter hesabından yapmış olduğu açıklamada müdür yardımcılığında yazılı sınavdan başarılı olmuş ve atama bekleyen yaklaşık 17 bin kişiye müjdeli haberi verdi.

Yönetmelik Değişti

İrgil yapmış olduğu açıklamada Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yönetici atama yönetmeliği kastederek, MEB’in yönetmelik değişikliğini yaptığını, ilgili onayın Başbakan tarafından imzalandıktan sonra MEB müdür yardımcılığı atamalarının yapılacağını belirtti.

İrgil’e Teşekkür Mesajları

Milletvekili Dr. Ceyhun İrgilîn bu açıklamasının ardından müdür yardımcılığı ataması bekleyen yönetici adayları İrgil’e teşekkür mesajları gönderdi. İrgil’in twitter profilinde özgeçmiş bilgisi olan bölümde Tıp Doktoru-Bursa Milletvekili ibaresinin hemen yanında yer alan “… ve artık mağdur öğretmenler atanana kadar ATANMAYAN ÖĞRETMEN” ifadesi dikkat çekiyor. İrgil’in son dönemde müdür yardımcılığı ataması bekleyen MEB çalışanlarına yönelik destek çalışması da bulunmakta olup, İrgil müdür yardımcılığı yazılı sınavında başarılı olmuş öğretmenler tarafından yakın takibe alınmıştı.

Hep Eleştiri Olmaz

CHP Bursa Milletvekili Dr. Ceyhun İrgil yapmış olduğu açıklamada Müsteşar Yusuf Tekin ve İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu’ya da teşekkür edilmesi gerektiğini ifade ederek, hep eleştiri ile olmayacağını, emek harcayan MEB bürokratlarına da teşekkür etmek gerektiğini vurguladı.

Müdür Yardımcılığı Atamasında Sona Doğru

İrgil’in yapmış olduğu bu açıklamadan da görüleceği üzere MEB müdür yardımcılığı atamasını kısa süre içerisinde gerçekleştirecek. Geçtiğimiz günlerde de Müsteşar Yusuf Tekin müdür yardımcılığı sınavına girenler mağdur edilmeyecekler  açıklamasından sonra MEB’in çalışmalarına hız vereceği düşünülüyordu.

Hatırlanacağı üzerine MEB müdür yardımcılığı ve müdür başyardımcılığı ataması için yazılı sınav yapmış ve yazılı sınavın ardından müdür yardımcılığı yazılı sınav konuları arasında Atatürkçülük konusu olmamasından dolayı Eğitim-İş sendikası tarafından dava açılmış ve dava sonucunda yürütmenin durdurulması kararı çıkmıştı.

Kamu Haberleri, Kamudan Haber
Kamudan Haberler

Sosyal Medyada Paylaşın:

13 yorum

 1. Arkadaşlar müdür baş yardımcısı olarak atanan bir öğretmenin kadrosu eski okulda mı kalır yoksa idareci olarak yeni okuluna mı gider . Eski oukundaki kadrosu boş mu kalır ?

 2. 4 YILINI DOLDURMUŞ ANCAK SINAVLA ATANMIŞ MAĞDUR MÜDÜR YARDIMCILARI NE YAPACAK!!! ÜSTELİK BİZLERİ KENDİ OKULLARINA NORM FAZLASI ÖĞRETMEN OLARAK ATADILAR. BİZLER HAKKINDA DA ÇALIŞMA VAR MI? POPÜLİST YAKLAŞMAMAK GEREKİR. UNUTMAYIN AĞLAYANIN MALI GÜLENE FAYDA VERMEZ. DEVRAN DÖNER SİZ DE HARCANABİLİRSİNİZ.

  5 YILDIR MÜDÜR YARDIMCISIYIM VE DERSE GİRMİYORUM. MÜDÜR YARDIMCILIĞI ELİMDEN ALINIRSA DERSTE NE KADAR VERİMLİ OLABİLİRİM.

  5 YILLIK DENEYİMİMİZ ÇÖPE Mİ ATILACAK?

  HAKKANİYETLE YAKLAŞILMALI, BİZLER MAĞDUR EDİLMEDEN, SINAVI KAZANANLAR YERLEŞTİRİLMELİDİR. HAK SAHİBİ HER ZAMAN GÖZETİLMEDİR.

 3. Sinava aylarca calistim .bel fitigi ameliyatim vardi zorlamisim.platin 3 platin taktilar.80 aldim.simdi bide atama yapilmazsa benim psikolojim bi daha normala donemez.

  • Değerli arkadaşlar;Peki daha önceki yıllarda sınavı kazanmış,iyi puan almış ancak atanamamış arkadaşların hakları ne olacak.Burada yargı kararı var.Yargıya güvenelim.Beklmekte yararvar.Yargının kararlarını dikkate almamız lazım.Selamlar

 4. Ben sınava girmiş ve yüksek almış biri olarak, 4 yılım dolduğunda ne olacak?
  Her yıl sınava mı gireceğiz?

 5. Yönetmeliğin içeriği hakkında bilgisi olan var mı? daha önce sınavı kazanmış, hala müdür yardımcılığı yapmış olanların hakkı korunacak mı? merak ediyoruz.

 6. OLMASI GEREKEN GECİKMEDEN GERÇEKLEŞTİ.ÇALIŞAN ÖĞRETMENLERİN HAKKINA SAYGI GÖSTEREN TÜM BÜROKRATLARIMIZA VE MİLLETVEKİLİNE TEŞEKKÜR EDERİZ. BU SINAVDA İLGİLİ KONUDAN SORU OLMAMASINDA HİÇ BİR ÖĞRETMENİN SUÇU YOKTU. UMARIZ BİR DAHA BU TARZ PROBLEMLER YAŞANMAZ.

 7. Helal. Teşekkürler meb, teşekkürler müstaşarım, teşekkürler vekilim. Emeğimizin yenmesine rıza göstermeyen herkes sağolsun

  • Teşekkürler MEB, değerli müsteşarımız, sayın Aydoğdu ve sayın Bakanımız İsmet YILMAZ. Ümit ederiz balon veya asparagas değildir. İnha, mülakat ve torpil odağı haline gelmiş gizli paraleli sevindirmediniz, emekten yana olmayı seçtiniz. İnşallah Meb’in bu objektif politikası son bulmaz, bu yolda devam edilir.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM