Yusuf Tekin; Ağustos 10 bin öğretmen ataması şubat ayına kalabilir

Milli Eğitim Bakanı Müsteşarı Yusuf Tekin 10 bin öğretmen ataması hakkında açıklama yaptı.

Yusuf Tekin; Ağustos 10 bin öğretmen ataması şubat ayına kalabilir

Yusuf Tekin; Ağustos 10 bin öğretmen ataması şubat ayına kalabilir

Ağustos sözleşmeli öğretmen ataması şubat ayına sarkabilir. MEB Müsteşarı Yusuf Tekin tarafından 10 bin öğretmen ataması hakkında açıklama geldi. memurlar.net sitesinde yer alan bilgiye göre Yusuf Tekin 2017 Ağustos 10 bin sözleşmeli öğretmen ataması şubat ayına kayabilir açıklamasında bulundu.

YUSUF TEKİN: 10 BİN ATAMA ŞUBATTA

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin dün yapılan öğretim müfredatları toplantısında 10 bin öğretmen ataması hakkında kendisine yöneltilen soruya cevap verdi. Toplantıda MEB Müsteşarı Yusuf Tekin’e Ağustos ayında 10 bin öğretmen ataması yapılacak mı sorusu yöneltildi. Müsteşar Tekin verdiği cevapta ağustos öğretmen atama takvimi ile ilgili bir netlik olmadığını vurgularken, henüz netleşmiş bir şey yok eğer bu konuda bir gelişme olursa 10 bin öğretmen atama takviminin şubat ayına sarkabileceğini ifade etti. Öğretmen adaylarına yapılacak olan mülakatlar ile güvenlik arşiv araştırmasının uzun süreceğine işaret eden Tekin, atama takviminin bu yüzden kayacağının altını çizdi.

20 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI

Temmuz 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması 19 Temmuz 2017 tarihinde MEB tarafından açıklanacak. Şubat 2017 öğretmen ataması olarak bilinen ancak geçtiğimiz hafta öğretmen adaylarının tercihlerinin alındığı 20 bin sözleşmeli ilk atama sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bugün açıklanacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM