Yusuf Tekin; yer değiştirme işlemi 4598 öğretmeni ilgilendirmektedir

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin twitter hesabından proje okullarında çalışan öğretmenlerin yer değişikliği hakkında açıklamalarda bulundu

Yusuf Tekin; yer değiştirme işlemi 4598 öğretmeni ilgilendirmektedir

Yusuf Tekin; yer değiştirme işlemi 4598 öğretmeni ilgilendirmektedir

Müsteşar Yusuf Tekin yaptığı açıklamada basında yer alan haberlerin doğru olmadığının altını çizerken, proje okulları yer değiştirme işleminde  10 bin öğretmenin görev yerinin değiştirilmesinin mümkün olmadığını belirtti. Tekin bu okullarda bu kadar öğretmenin zaten çalışmadığını açıkladı.

PROJE OKULLARI YER DEĞİŞİKLİĞİ

Kamudan haber veren siteler iki gündür proje okullarında çalışan öğretmenlerin mağdur olacağı yönünde  haber yapmaktadır. Basında yer alan proje okullarında çalışan öğretmen haberlerine tepki gösteren Müsteşar Yusuf Tekin, bu haberleri yapan kişilerin matematik bilmediği ima etti. Müsteşar Yusuf Tekin’in kastettiği bu haberlerden sonra Twitter’da ÖğretmenimeDokunma etiketi ile proje okullarında çalışan öğretmenlere destek mesajları atılmaya başlanmıştı.

TEKİN: DÜZELTMEK İÇİN AÇIKLADIM

Yusuf Tekin twitter hesabından yaptığı açıklamada bu paylaşımı hatalı haberlerin içeriklerini düzeltmek için yaptığını belirtti. Yusuf Tekin’in açıklamasından sonra proje okullarında çalışan MEB personelinin durumu önümüzdeki günlerde netleşmeye başlayacak.

155 PROJE OKULU, 4598 ÖĞRETMEN VAR

Tekin, MEB bünyesinde 155 proje okulunun olduğunu bu proje okullarında çalışan toplam öğretmen sayısı içinde 4598 rakamını belirtti. Proje okullarında çalışan 4598 öğretmenin 1187’sinin de bulundukları okulda 8 yıl ve üzerinde çalışmakta olduğunu belirten Tekin, bu öğretmenlerden bir kısmının da bulundukları okullarda çalışmaya devam edeceğini belirtti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM