Zorunlu Hizmet Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirme Sonuçları (Eylül 2017)

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından zorunlu hizmete tabii öğretmenlerin resen atamaları gerçekleşti. Zorunlu hizmet yükümlüsü öğretmenlerin yer değiştirme atama sonuçları 13 Eylül 2017 tarihinde gece geç saatlerde açıklandı.

Zorunlu Hizmet Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirme Sonuçları (Eylül 2017)

Zorunlu Hizmet Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirme Sonuçları (Eylül 2017)

8-12 Eylül 2017 tarihleri arasında öğretmenlerin 2017 yılı Eylül ayı ikinci il içi atama ve il dışı atama başvurularını Milli Eğitim Bakanlığı başvuru kılavuzunda ve duyuruda zorunlu hizmete tabii öğretmenlerin zorunlu hizmet olan okulları tercih etmelerini istemiş, zorunlu hizmet yükümlüsü olan öğretmenlerin 14 Eylül 2017 tarihinde atamalarının yapılacağını belirtmişti.

RESEN ATAMA YAPILDI

Zorunlu hizmet yükümlüsü öğretmenlerin resen atama işlemleri için İKGM 8.09.2017 tarihinde bir duyuru yayınlamış, bu duyuruda zorunlu hizmete tabii öğretmenlerin resen atamalarının da 14.09.2017 tarihinde yapılacağını belirtmişti. İKGM yazısı;

İKGM Duyuru

Öğretmenler için ikinci il içi ve il dışı atama sonuçları ve zorunlu hizmete tabii öğretmenlerin atama sonuçları 13.09.2017 tarihinde açıklandı. Zorunlu hizmet yükümlülüğüne bağlı atama sonuçları için Tıklayınız 

Haziran ayında yapılan isteğe bağlı il dışı atamada ve Eylül ayında yapılan ikinci il içi/il dışı atamada zorunlu hizmet yükümlüsü öğretmenlerden tercih yapmaları, tercih yapmamaları ya da yaptıkları tercihlerin gelmemesi durumunda bu öğretmenlerin zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet alanlarındaki okullara atamalarının 14 Eylül tarihinde yapılacağı açıklanmıştı. Zorunlu hizmete bağlı resen atamalar da 13.09.2017 tarihinde gerçekleştirilmiş ve açıklanmış oldu.

Milli Eğitim Bakanlığının son dönemde yaptığı öğretmen atama başvurularında sonuçları erken açıkladığını görüyoruz. Ağustos 2017 özür grubu atama işlemlerinde de sonuçlar başvuruların tamamlanmasından kısa süre sonra açıklanmış ve 60 bine yakın başvurudan 50 bin öğretmenin ataması gerçekleştirilmişti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Hocam eşim zorunlu Hizmet yükümlüsü ben de memurum 4 ağustosta eşimin çalıştığı ilçeye tayinim çıktı gorekli evrakları ilçe m.e.m verdik lakin eşimin resen tayini çıktı bunu nasıl iptal ettirebiliriz teşekkürler.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM