140 öğrenci, 2 derslik, tek öğretmen

Köy okullarında öğretmen olarak çalışanlar köy okulunun sıkıntılarını bilirler. Eğer görev yapılan okul şartları her konuda sıkıntılıysa o okulda öğretmenlik yapmak gerçekten zordur. Ancak görev şartları zor ben burada çalışmayacağım mantığı ise bir öğretmene yakışmaz.

140 öğrenci, 2 derslik, tek öğretmen

140 öğrenci, 2 derslik, tek öğretmen

Bir köy okulu düşünelim toplamda 140 öğrencisi olan, iki derslikli bir köy okulu. Öğretmen atama dönemlerinde atanan öğretmenlerin görev yapmadığı ve bir ücretli öğretmen görevlendirmesi ile çözüm bulunduğu bir köy okulu. Doğu’da ve Güney Doğu’da görev yapan ve yapmakta olan öğretmen arkadaşlarımız bu durumla karşı karşıya kalmışlardır. İlgili haber Şanlıurfa’nın Sivevrek ilçesinde bir köy okuluyla ilgili.

ELEKTRİK VE SU YOK

Ntv.com.tr haberine göre Şanlıurfa’nın Siverek İlçesi’nde yer alan iki derslikli Kalfalar İlkokulu’nun elektrik ve su sorunu bulunmakta. Elektrik ve suyu bulunmayan diğer fiziki şartlar konusunda da büyük problemleri olan 140 öğrencili okulda kadrolu öğretmenler görev yapmıyor. Okulda şu anda görev yapan bir ücretli öğretmen bulunuyor. Öğrencilerin büyük bir kısmı anne ve babaları ile tarım işçiliği yapıyor. İlçe merkezine 30 km olan okula Siverek ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından üç kez görevlendirme yapılmış ancak öğretmenler görev yapmamışlar.

bsi-birlestirilmis-sinif-koy-okulu

SAĞLIKLI EĞİTİM VEREMİYORUM

Okulda görev yapan ücretli öğretmen sıralarda 4-5 kişi oturan öğrencilere şartlar gereği sağlıklı bir eğitim veremediğini belirtiyor. Tek başına görev yapmanın ve 4 sınıfla uğraşmanın zorluğunun altını çizen ücretli öğretmen okulun öğretmen sorununun çözülmesini ve öğretmen gönderilmesini istiyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Yazık zavallı bizler haksız yere hakkına girilenler böyle mi kalite sağlanacak onca bakanlık bulduğunuz çözüm bu mu mülakat yapılsa da puanlama olmasaydı ayrıca hakkı olmadığı halde mülakatta şişirme puanla öne geçip atanan öğretmen arkadaşlara da yazıklar olsun fırsatçılık yaptınız geçmiş sınavlarda hakkımıza giren pis teröristlerden ne farkınız kaldı ben vatanına milletine bayrağına bağlı her türlü terör örgütüne karşı bir insanım türküm müslümanım 4_5 yıldır öğretmen olarak çalışıyorum tam yeterli bir puan aldım derken mülakat sonuçları sonrası hayal kırıklığı…

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM