15 Temmuz konulu deneme yarışmasına katılmayan öğretmenlere soruşturma

Diyarbakır Kayapınar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okullara gönderilen “Öğretmenlerin Kaleminden 15 Temmuz” konulu resmi yazıya göre deneme yarışmasına katılmayan öğretmenlere soruşturma açılacak.

15 Temmuz konulu deneme yarışmasına katılmayan öğretmenlere soruşturma

15 Temmuz konulu deneme yarışmasına katılmayan öğretmenlere soruşturma

Diyarbakır Kayapınar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 22.05.2018 tarihli 9978619 sayılı “Öğretmenlerin Kaleminden:15 Temmuz” konulu resmi yazı tüm eğitim kurumlarına ve okullara gönderilirken İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün deneme yarışmasına katılmayacak öğretmenlere soruşturma açılacağını resmi yazıda belirtmesi büyük tepki çekti.

15 TEMMUZ KONULU DENEME

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gönderilen resmi yazıda resmi ve özel tüm ortaöğretim okullarında görev yapan öğretmenler arasında düzenlenecek olan “Öğretmenlerin Kaleminden:15 Temmuz” konulu deneme yazma yarışmasının 05.02.2018 tarih ve 2445518 sayılı yazı gereği Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından düzenlendiği belirtildi.

YARIŞMAYA KATILMAYANA SORUŞTURMA

Kayapınar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün kurumlara gönderdiği resmi yazısı;

Öğretmenlerin kaleminden 15 Temmuz

Yukarıdaki resmi yazıda görüldüğü üzere Milli Eğitim Müdürlüğünün yarışma için öğretmenlerden eserlerin istendiği hatırlatılırken yarışmaya başvuru ve katılım olmadığı vurgulanmıştır. Söz konusu 15 Temmuz deneme yarışmasına katılım sağlanması ve eserlerin en geç 25 Mayıs 2018 Cuma günü mesai bitimine kadar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderilmesi istendiği görülmekte olup, yarışmaya katılmayan öğretmenler hakkında yasal işlem başlatılacağı ifade edilmiştir.

ÖĞRETMENLERİN KALEMİNDEN 15 TEMMUZ

ogretmenlericin.com olarak Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün “Öğretmenlerin Kaleminden:15 Temmuz” konulu deneme yazma yarışmasına baktığımızda yapılan açıklamada “15 Temmuz 2016 tarihinde halkımızın sarsılmaz birliğini bozmayı amaçlayan kalkışma girişimi Başkomutan olarak Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Hükûmetimiz, kolluk kuvvetlerimiz ve halkımızın kahramanca mücadelesi sonucunda engellenmiştir. Bu doğrultuda yüzlerce yıldan beri birlik ve beraberlik içerisinde yaşayan aziz milletimizin 15 Temmuz’daki kahramanca mücadelesi, milletçe direnişi, cesaretli, dirayetli, kararlı ve dik duruşu, sokakları, meydanları boş bırakmadan, istiklal ve istikbaline sahip çıkma kararlılığı ile ilgili duygu ve düşüncelerin paylaşılması amacıyla Genel Müdürlümüzce ortaöğretim kurumlarında görev yapan öğretmenler arasında “Öğretmenlerin Kaleminden: 15 Temmuz” konulu deneme yazma yarışması düzenlenmiştir.” ifadelerine yer verildiğini görüyoruz.

Yarışma afişi;

15 Temmuz deneme yarışması

Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından illere gönderilen resmi yazıda söz konusu yarışmanın Türkiye Cumhuriyeti Anayasası, Milli Eğitim Temel Kanunu ile Türk Milli Eğitiminin genel amaçlarına uygun olarak ilgili yasal düzenlemelerde belirtilen ilke, esas ve amaçlara aykırılık teşkil etmeyecek şekilde, ekli şartname esaslarına uygun olarak titizlikle yürütülmesi, denetimlerinin ilgili okul/ilçe/il milli eğitim müdürlükleri tarafından gerçekleştirilmesi ve belirlenen takvime uygun olarak sonuçlandırılması istenmiştir.

İlgili resmi yazı;

“Öğretmenlerin Kaleminden: 15 Temmuz” Konulu Deneme Yazma Yarışması

Öğretmenler İçin Haber sitesi olarak yarışma şartnamesine baktığımızda yarışmasının konusunun; “Ortaöğretim kurumlarında görev yapan öğretmenler arasında “Öğretmenlerin Kaleminden: 15 Temmuz” konulu deneme yazma yarışması.” olduğunu yarışmanın kapsamı içinde “Bu şartname; ortaöğretim kurumlarında görevli öğretmenler arasında düzenlenen yukarıda amacı belirtilen yarışmanın konusu, katılacakları, eserde aranacak şartları, başvuru, yapılacak işlemleri, ödüllendirme ve yarışma takvimine ilişkin usul ve esasları kapsamaktadır.” ifadesine yer verildiğini görmekteyiz.

Yarışmaya Katılacaklar
Madde-4 Yarışmaya Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî ve özel tüm ortaöğretim okullarında görev yapan öğretmenler katılacaktır.

Yarışma şartnamesi için TIKLAYIN

Sosyal Medyada Paylaşın:

4 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM