17 Nisan pazartesi anaokulları tatil edildi çalışan anne babalar isyan etti

16 Nisan pazar günü yapılacak referandum nedeni ile 17 Nisan günü tüm okullar tatil edildi. Çalışan anne ve babalar için çok önemli bir yere sahip olan tam gün eğitim yapan anaokulları da tatil oldu. Pazartesi günü anaokullarının tatil olmasına en çok çalışan ve çocuğu anaokuluna gidenler üzüldü.

17 Nisan pazartesi anaokulları tatil edildi çalışan anne babalar isyan etti

17 Nisan pazartesi anaokulları tatil edildi çalışan anne babalar isyan etti

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamaya göre 16 Nisan pazar günü yapılacak olan halk oylaması sonrası okulların eğitim öğretime hazır hale getirilebilmesi için 17 Nisan pazartesi günü okulların Başbakan Binali Yıldırım talimatı ile tatil edildiği ifade edildi. Okulların tatil edilmesi ile birlikte öğretmen ve idareciler idari izinli sayılacaklar. Okulların tatil olması en çok çalışan anne ve babaları sıkıntıya düşürdü.

ANAOKULLARI DA TATİL EDİLDİ

17 Nisan pazartesi günü anaokullarının da tatil olması, anaokuluna giden çocuğu olan anne ve babaları zor durumda bıraktı. Pazartesi günü çocuklarını bırakacak yer arayışına girdiğini belirten anne ve babalar, anaokullarının tatil olmaması gerektiğini savunuyorlar. Sözcü’den Turgut Erat’ın haberine göre anaokullarına da gönderilen tebliğ nedeniyle pazartesi günü okulların tatil olacağını, bunda da gerekçe olarak anaokullarında görev yapan öğretmenlerin seçimde görev aldıkları belirtildi.

VELİLERE TEBLİĞ EDİLDİ

Çalışan anne ve babalara anaokullarından gönderilen tebliğ ile ne yapacaklarını bilemeyen veliler, 17 Nisan pazartesi günü çocuklarını akrabalarına veya günü birlik ücret karşılığı bakıcı tutmakla çözüm bulmaya çalıştıkları açıklandı. Anaokullarında sandık kurulmamasına rağmen anaokullarının tatil olmasının nedeni öğretmenlerin sandık görevi olarak gösterildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Anaokulu öğretmeni de meb personeli değilmi biz teog da tatil olmayız çalışırız hiç sorun çıkmaz kırk yılda bir seçim olur okullar tatil edilir veliler isyan eder.Anaokulu öğretmeni seçimde görev alması sebebiyle dinlenmeye hakkı yokmu? Hem biz bakıcı değiliz eğitimciyiz.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM