17 Nisan pazartesi günü okullar tatil edildi, İsmet Yılmaz açıkladı

16 Nisan pazar günü yapılacak referandumdan dolayı 17 Nisan Pazartesi günü okullar tatil edildi. Resmi açıklama Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’dan geldi.

17 Nisan pazartesi günü okullar tatil edildi, İsmet Yılmaz açıkladı

17 Nisan pazartesi günü okullar tatil edildi, İsmet Yılmaz açıkladı

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz 17 Nisan Pazartesi günü okulların tatil edildiğini belirtti. Milli Eğitim Bakanı yaptığı açıklamada Başbakan Binali Yıldırım’ın talimatı ile 17 Nisan günü okulların tatil olduğuna karar verdiklerini açıkladı. 16 Nisan tarihinde yapılacak referandumdan sonra okulların eğitim öğretime hazırlanması ve gerekli düzenlemelerin yapılması için 17 Nisan 2017 Pazartesi günü okulların tatil edildiği Bakan Yılmaz tarafından açıklandı.

REFERANDUMDA ÖĞRETMENLER GÖREV ALACAK

16 Nisan tarihinde yapılacak referandumda ağırlıklı olarak MEB personeli görev yapacak diyen İsmet Yılmaz, hem öğretmenlerin referandumda görev alması hem de okullarda sandık kurulması nedeniyle 17 Nisan günü tatil olduğunu kararlaştırdıklarını açıkladı. Referandum için 14 Nisan Cuma günü mesaiden sonra okullarda seçim düzeni oluşturulacağını açıklayan Yılmaz, yapılacak seçim öncesi hazırlıkların referandumdan sonra da eğitim örğetime hazırlamak için tekrara yapılacağını belirtti.

2017 Referandum seçim görevi sorgulamak için TIKLAYINIZ

BAŞBAKANLIK GENELGESİ ÇIKACAK

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından yapılan açıklamadan sonra 17 Nisan günü okulların tatil edilmesi ile ilgili Başbakanlık Genelgesi çıkması gerekiyor. Başbakanlık Genelgesinin önümüzdeki günlerde çıkması tahmin edilirken genelgede öğretmenlerin idari izinli olması hükmünün yer alması durumunda 17 Nisan ek dersi de ödenecek.

17 Nisan günü okulların tatil edilmesinden dolayı 17 Nisan tarihinde ek ders ödenip ödenmeyeceği hususunda ogretmenlericin.com olarak başka bir yazı kaleme alacağız. 1 Kasım seçimlerinden sonra 2 Kasım tarihinde okullar tatil olmuş öğretmenlerin ek dersleri de tam ödenmişti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM