18 Mart Çanakkale programında Atatürk’ün adını karaladılar

OdaTv’de Fethi Yılmaz’ın haberine göre Konya’nın Çumra İlçesinde 18 Mart programı ile ilgili bir skandal yaşandı. Programı hazırlayacak olan okul müdürü Atatürk ismini programda karaladı.

18 Mart Çanakkale programında Atatürk’ün adını karaladılar

18 Mart Çanakkale programında Atatürk’ün adını karaladılar

OdaTv’den Fethi Yılmaz’ın yazısına göre Konya’nın Çumra İlçesinde 18 Mart Çanakkale Savaşı programında program içerisinde geçen Atatürk ve Mehmet Akif kısımları karalandı ve programdan çıkartılmak istendi. Bunun sorumlusu olarak da Çumra Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Adem Doğan gösterildi.

18 MART PROGRAMINDA KARALAMA YAPILDI

İmam hatip müdürü Atatürk’ün adını böyle karaladı başlığı ile yayınlanan yazıda Konya’nın Çumra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilçede 18 Mart programının koordinatörlüğünün Çumra Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne ve okulun müdürü Adem Doğan’a verildiği belirtildi. 18 Mart ile ilgili hazırlanan bir programın okul müdürü Adem Doğan’a sunulduğu ifade edilirken Doğan’ın bu programda yer alan Atatürk ismini ve Atatürk ile ilgili bölümü karaladığı iddia edildi.

Programa ait olduğu belirtilen görseller;

Sayfa 1;

18 Mart Program 1

Sayfa 2;

18 Mart Program 2

Çumra Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Adem Doğan’ın, Atatürk’ün ismini çizmesi ve 18 Mart Çanakkale Savaşı programdan çıkarmak istemesinin ilçedeki diğer okullarda görev yapan öğretmenler tarafından tepki ile karşılandığı açıklanırken Çumra Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Adem Doğan’ın, 18 Mart Çanakkale Savaşı etkinlik programında çizdiği bölümler ile ilgili şu ana kadar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden bir açıklama da gelmedi.

Kaynak; https://odatv.com/yazar/fethi-yilmaz/imam-hatip-muduru-ataturkun-adini-boyle-karaladi-17031839.html

Sosyal Medyada Paylaşın:

4 yorum

  1. Yanlış olan başlık bir kere. 93. yılını andık 92. değil. burada art niyet söz konusu. sunum metni karalanmaz bu ikinci ayrıntı kısacası yalan haber.

  2. BÖYLE BİR HABERİN DOĞRULUĞU KANITLANMADIKÇA YAPILAN İFTİRA, İTHAM EDİLEN MASUMDUR. BU HABER KİM KİMİNLE NEREDE NE YAPIYOR MAGAZİNİNE BENZEMİŞTİR AYIPP… BENCE DAHA MAKUL ŞEYLERLE UĞRAŞIN…

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM