20 Yıldır Sahte Diploma İle Öğretmenlik Yapmış

20 Yıldır Sahte Diploma İle Öğretmenlik Yapmış. Bu cümle kulağa hiç hoş gelmiyor tabiiki. Ancak olayı anlatınca daha da hoş olmayan bir durum ortaya çıkacak. MEB geçtiğimiz günlerde sahte öğretmenlere yönelik geniş çaplı bir inceleme başlatmıştı. Sahte diplomaya sahip öğretmenlere yönelik başlatılan çalışmada bu sefer sahte öğretmen Trabzon’da ortaya çıktı.  Trabzon Dernekpazarı ilçesinde bir bayan öğretmenin sahte […]

20 Yıldır Sahte Diploma İle Öğretmenlik Yapmış

20 Yıldır Sahte Diploma İle Öğretmenlik Yapmış. Bu cümle kulağa hiç hoş gelmiyor tabiiki. Ancak olayı anlatınca daha da hoş olmayan bir durum ortaya çıkacak.

MEB geçtiğimiz günlerde sahte öğretmenlere yönelik geniş çaplı bir inceleme başlatmıştı. Sahte diplomaya sahip öğretmenlere yönelik başlatılan çalışmada bu sefer sahte öğretmen Trabzon’da ortaya çıktı.  Trabzon Dernekpazarı ilçesinde bir bayan öğretmenin sahte diploma ile 20 yıldır öğretmenlik yaptığı tespit edildi.

Milli Eğitim Bakanlığı devlet okullarında görev yapan 830 bine yakın öğretmenin diplomalarını geçtiğimiz aylarda tek tek incelemiş, MEBBİS’e bununla ilgili bir buton eklemişti. MEB tarafından sahte diplomaya sahip öğretmenlerin peşine düşülmüştü. MEB ile YÖK arasında yapılan işbirliği kapsamında yürütülen çalışmalarda öğretmenlerin üniversite diplomalarını mercek altına alındı.  Süregelen bu araştırmalar neticesinde Trabzon Dernekpazarı ilçesinde R.G.S (45) isimli bir bayan öğretmenin yaklaşık 20 yıldan bu yana sahte diploma ile öğretmenlik yaptığı tespit edildi.

R.G.S (45) isimli bayan öğretmenin 4 çocuk annesi olduğu eşinin de kendisi gibi öğretmen olduğu belirtildi. Sahte diplomalı öğretmenin tespit edilmesinden sonra hakkında açılan soruşturma neticesinde görevinden uzaklaştırıldığı belirtildi. Sahte diplomaya sahip olduğu söylenen R.G.S.’nin Açık Öğretim Fakültesi Sosyal Bilimler Bölümü’nden 1997 yılında mezun olduğu, diplomasını ibraz ettiği ancak bu diplomanın yapılan inceleme sonrasında sahte olduğu iddiasıyla inceleme başlatıldı. MEB konuyla ilgili bakanlık seviyesinde soruşturma başlattı. Bu olaylar neticesinde söz konusu öğretmenin iddiaları kabul etmediğii İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinin de konunun bakanlık tarafından araştırıldığını belirterek konuyla ilgili açıklama yapmaktan kaçınıldığı belirtildi.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM