2017 yılı okulların güncel hizmet puanları, hizmet süreleri

Öğretmenlerin 2017 yılı yaz tatili aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri ve engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı yer değiştirme tercih başvuru ikinci aşama işlemleri başladı. Tercihlerde yardımcı okulların güncel hizmet puanları ve hizmet süreleri dosyası büyük öneme sahip olacak.

2017 yılı okulların güncel hizmet puanları, hizmet süreleri

2017 yılı okulların güncel hizmet puanları, hizmet süreleri

Öğretmenler İçin olarak belirtelim okulların hizmet puanları, güncel hizmet sürelerine ait bilgileri en son 2017 yılı Şubat ayında güncellendi. Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği Eki kapsamında güncellenen okul bilgileri Şubat 2017 Tebliğler Dergisi ile yayımlanmıştı.

OKULLARIN EN SON HİZMET PUANLARI

Hizmet Alanları ve Hizmet Puanları Çizelgesi 2017 yılı Şubat ayında güncellenerek Tebliğler Dergisinde yayımlanmış, binlerce okula ait hizmet puanları, zorunlu hizmet süreleri ve hizmet alanları, bölgeleri değişmişti. Öğretmenlerin 2017 yılı il içi atama ve 2017 yılı il dışı atamada okulların yeni hizmet puanları çizelgesine göre tercihler yapılarak öğretmenler yer değiştirmişti.

2017 yılı okulların güncel bilgileri, hizmet puanı ve hizmet süreleri listesi için Tıklayın

ÖZÜR GRUBU ATAMA BAŞVURULARI

2017 yılı yaz dönemi özür grubu birinci aşama başvuru işlemlerinin alınması ve onaylanması sürecinden sonra birinci aşamada başvuruları onaylanan öğretmenler ikinci aşamada okul tercihi yapacaklar. 22-25 Ağustos 2017 tarihleri arasında MEBBİS özür grubu başvuru işlemi ile okul tercihi yapılacak olup, okul tercihi yapacak öğretmenlerin tercih yapacakları okulların hizmet puanları ve hizmet süreleri için bu tablodan yararlanmaları gerekecektir.

Özür Grubu Atama Takvimi

8-14 Ağustos 2017 tarihleri arasında özür grubu başvurusu yapacak öğretmenlerin başvuruları alınmış incelenmiş ve başvurusu uygun olanların başvuruları onaylanmıştı. Başvurusu onaylananlar 22-25 Ağustos 2017 tarihleri arasında tercih yapacaklar ve başvurularını onaylatacaklar. Tercih yapan öğretmenlerin özür grubu atama sonuçları 29 Ağustos 2017 tarihinde açıklanacak olup, ataması çıkan öğretmenler 5 Eylül 2017 Salı günü itibari ile atama kararnamelerinin gelmesi ile ayrılış başlangıç ilişik kesme işlemi yapabilecekler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM