2019 Yılı Merkezi Sınav Puanı ile Öğrenci Alan Liselerin Listesi

Milli Eğitim Bakanlığı 2019 Yılı Merkezi Sınav Puanı ile Öğrenci Alan Ortaöğretim Kurumları açıkladı.

2019 Yılı Merkezi Sınav Puanı ile Öğrenci Alan Liselerin Listesi

2019 Yılı Merkezi Sınav Puanı ile Öğrenci Alan Liselerin Listesi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 2019 Yılı Merkezi Sınav Puanı ile Öğrenci Alan Ortaöğretim Kurumları listesi paylaşıldı. Sınavla öğrenci alan liseler belirlenmiş oldu. Nitelikli liseler olarak da kamuoyunda ismi geçen sınavla öğrenci alan okullar 2019 yılı için ilan edildi.

SINAVLA ÖĞRENCİ ALAN OKULLAR

MEB Liselere Giriş Sınavı sonrası birçok istatistiki bilgi paylaştı. Bakanlık il bazında başarı sıralamalarından, 2019 Yerel Yerleştirme Tercih Rehberine, 2019 Yılı Merkezi Sınav Puanı İle Öğrenci Alan Ortaöğretim Kurumları Tercih Rehberinden sınavla öğrenci alan lise bilgilerine kadar birçok veriyi açıkladı.

İLK KEZ SINAV PUANIYLA ALAN LİSELERDE VAR

Bakanlık tarafından yayınlanan nitelikli liseler listesi içerisinde yer alan notlarda bazı okullarda yer alan alanları tercih edecek öğrencilerin merkezi yerleştirmeden sonra yapılacak olan mülakat sınavında da başarılı olmaları gerekmekte olduğu belirtilirken bazı liselerin de ilk kez merkezi sınav puanıyla öğrenci alacağı görüldü.

SINAVLA ÖĞRENCİ ALAN LİSELERİN LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

MEB’DEN TERCİH ROBOTU

Yerel yerleştirme ile öğrenci alan ortaöğretim kurumları için hazırlanan tercih rehberinde ise öğrenci TC kimlik ve okul numaraları ile öğrencinin kayıt bölgesindeki okullar listeleniyor.

Listelerde her bir okulun tercih kodu, okul adı, türü, öğretim süresi, öğretim şekli, pansiyon durumu, yabancı dili, kayıt alanı, kontenjanı ve adres bilgilerine ulaşılabiliyor. 

2019 Merkezi Yerleşirme ve Yerel Yerleştirme Tercih Rehberleri 
2019 Yerel Yerleştirme Tercih Rehberi için Tıklayınız
2019 Yılı Merkezi Sınav Puanı İle Öğrenci Alan Ortaöğretim Kurumları Tercih Rehberi için Tıklayınız

Sosyal Medyada Paylaşın:

7 yorum

  1. 23 Ekim 2016 doğumlu oğlum kreşler almıyor 36 ay sınırı var diyorlar.devler kreşide almıyor.şuanda herşeyi biliyor tuvalet vs.1 sene daha beklemek zorundamıyız 1 ay işin hatta 23 gün için

  2. Temmuz 2013 dogumlu oglumunun boy ve kilo olarak gelişim geriliği raporu bulunmakta ve 6 ayda bir yenilenmketedir. Bu rapor ile birikte cocuk gelisim uzmani, çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmani onayli “anaokuluna bir yil daha tekrar etmesi uydundur ” yazusi ile bir yıl daha anaokuluna gonderebilirmiyim

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM