50 Bin Liraya Sahte Öğretmen Ataması Yapan Çete Çökertildi

50 Bin Liraya Sahte Öğretmen Ataması Yapan Çete Çökertildi 50 bin liraya kadar para alan ve bunun karşılığında öğretmen ataması yaptığı belirlenen çete Adana’da çökertildi. Çete içinde öğretmenlerinde bulunduğu bilgisi verilirken, çete üyelerinden 17 kişi gözaltına alındı. Çetenin para alarak atamalarını yaptırdığı 22 öğretmenin de meslekten ihraç edildiği belirtildi. PARA KARŞILIĞINDA ÖĞRETMEN ATAMASI YAPIYORLAR KPSS’den yeterli puan […]

50 Bin Liraya Sahte Öğretmen Ataması Yapan Çete Çökertildi

50 Bin Liraya Sahte Öğretmen Ataması Yapan Çete Çökertildi

50 bin liraya kadar para alan ve bunun karşılığında öğretmen ataması yaptığı belirlenen çete Adana’da çökertildi. Çete içinde öğretmenlerinde bulunduğu bilgisi verilirken, çete üyelerinden 17 kişi gözaltına alındı. Çetenin para alarak atamalarını yaptırdığı 22 öğretmenin de meslekten ihraç edildiği belirtildi.

PARA KARŞILIĞINDA ÖĞRETMEN ATAMASI YAPIYORLAR

KPSS’den yeterli puan alamayan öğretmenadaylarının atamasını para karşılığında yapan bir çete ocak ayında Adana polisi tarafından takibe alındı. Adana polisinin yapmış olduğu teknik ve fiziki takip sonucu elde edilen bilgiler doğrultusunda çetenin 35 ile 50 bin lira para karşılığında resmi olarak atamasını yaptırdığı 22 öğretmen saptandı. Çete tarafından ataması yapılan öğretmenler Adana’ya getirilip sorguya alındılar.

17 ŞÜPHELİ, 22 SAHTE ÖĞRETMEN

Adana’ya getirilip sorguya alınan öğretmenler, atamalarını para karşılığında Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nde beden eğitim öğretmeni olan Zeki K.’nın yaptırdığını itiraf etti. Bahsi geçen Zeki A.’nın aynı zamanda özel sürücü kursunun da olduğu belirtilirken, çetenin üyesi olduğu iddia edilen 17 kişi gözaltına alındı. KPSS’den düşük puan aldıkları için ataması yapılamayan öğretmen adaylarının bilgilerini alıp, Milli Eğitim Bakanlığı’nın sistemine girdikleri tespit edilen çetenin yüksek ücretler karşılığında kişilerin atamalarını yaptığı ortaya çıktı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından acil olarak meslekten ihraç edilen 22 öğretmen sorgularının ardından serbest bırakılırken Zeki K. ile 16 kişinin sorgusu sürüyor.

Haber içeriği ve resmim Karar’dan alınmıştır. Öğretmenler İçin olarak bu haberi aklımız almamaktadır. Çünkü bir kişi nasıl olur da MEB’in atama sistemine girer ve gerekli bilgi güncellemesi yaparak bu öğretmenlerin atamasını yapar? MEB bu konuda açıklama yapmalıdır. Birileri sisteme bu kadar rahat giriyorsa çok acil bir önlem alınmalıdır.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM