697 sayılı KHK ile meslekten ihraç edilen öğretmenlerin listesi

697 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname kapsamında 106 öğretmen meslekten ihraç edildi.

697 sayılı KHK ile meslekten ihraç edilen öğretmenlerin listesi

697 sayılı KHK ile meslekten ihraç edilen öğretmenlerin listesi

FETÖ soruşturmalarında en çok ihraç şüphesiz Milli Eğitim Bakanlığında yaşanırken şu ana kadar kamudan ihraç edilen yaklaşık 110 bin çalışan arasında 35 bin civarı öğretmen yer almaktadır. Son yayımlanan 697 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile de 106 MEB personeli meslekten ihraç edildi.

İHRAÇ EDİLEN ÖĞRETMENLER

12.01.2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 697 sayılı KHK ile kamuda 262 kişi meslekten ihraç edildi. Meslekten ihraç edilenlerde yarıya yakınını öğretmenler oluşturdu. İhraç edilen 106 öğretmenin bilgileri, isimleri ve görev yaptıkları iller açıklanırken öğretmenlerin direkt mi ihraç edildiği yoksa açıkta bekleyene öğretmenler arasından mı ihraç edildiği gibi bilgiler şu anda bilinmemektedir.

12 Ocak 2018 tarihinde 697 sayılı KHK ile meslekten ihraç edilen öğretmenlerin listesi için Tıklayınız

106 ÖĞRETMEN İHRAÇ EDİLDİ

Meslekten ihraç edilen öğretmenlerin listesi içerisinde sözleşmeli öğretmen, memur, kadrolu öğretmen, şube müdür unvanlarında Milli Eğitim Bakanlığı personeli yer alırken en çok ihraçların İstanbul ve Ankara’da yaşandığını görüyoruz. 13 kişi Ankara’da, 21 kişi İstanbul’da meslekten ihraç edilirken Kayseri, Diyarbakır, Antalya, Balıkesir illerinde de ihraçlar yaşandı. Meslekten ihraç edilen öğretmenler yine 697 sayılı KHK ile meslekten ihraç edilen diğer kamu personelleri gibi belirtilen süre içerisinde OHAL işlemleri inceleme komisyonu başvurusu yaparak göreve iadelerini talep edebilecekler.Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM