Açığa alınan 15 bin MEB personeli hakkında YANLIŞLIK iddiası

Yazar Ahmet Taşgetiren yaptığı açıklamada FETÖ soruşturmasında mağduriyetler yaşandığına dikkat çekti.

Açığa alınan 15 bin MEB personeli hakkında YANLIŞLIK iddiası

Açığa alınan 15 bin MEB personeli hakkında YANLIŞLIK iddiası

Açığa alınan binlerce öğretmenin durumu ne olacak, kaç öğretmen meslekten atılacak diye sorulurken Star Gazetesi yazarlarından Taşgetiren FETÖ soruşturması için kullandığı ifadeler dikkat çekti.

YANLIŞLIK YAPILDI

Ahmet Taşgetiren yazısında açığa alınan öğretmenlerden 15 bin öğretmenin açığa alınmasında yanlış yapıldığını ifade etti. Taşgetiren FETÖ konusunda yapılan inceleme ve soruşturma kapsamında bazı konularda haksızlık yapıldığını ve bazı mağduriyetlerin oluştuğunu belirtti. Taşgetiren, açığa alınan 15 bin öğretmenin göreve döneceğini, 15 bin öğretmenin yanlışlıkla gözaltına alındığını vurguladı.

KURU İLE YAŞ AYRIMI

Taşgetiren kuru ile yaşın ayrımının yapılmasında hassasiyet gösterilmesinin altını çizerken, yanlışlık yapılarak açığa alınan 15 bin öğretmenin görevlerine döndükten sonra bu durumu yanlışlıkla açığa alınan öğretmenlere nasıl anlatacağız? Vurgusu yaptı. Taşgetiren, FETÖ’den dolayı yaklaşık 250 bin kişi hakkında soruşturma yürütüldüğüne dikkat çekerken, bu soruşturma kapsamında yüzde onunun hatalı olması durumunda binlerce kişinin mağdur olacağını belirtti.

SON DURUM

Taşgetiren’in bu açıklamaları açığa alınan binlerce öğretmenin durumunun ne olacağı sorusunu tekrar akıllara getirdi. KHK kapsamında binlerce öğretmenin meslekten ihraç edileceği konusu kamuda yer alırken, Müsteşar Yusuf Tekin geçtiğimiz günlerde konu ile ilgili açıklamalarda bulunmuştu. Tekin, MEB’in gerekli incelemeyi yaptığı, Bakanlar Kurulu kararı ile KHK kapsamında meslekten ihraç edilen öğretmenlerin listesinin kısa süre içerisinde yayımlanacağı ifadelerini kullanmıştı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. sEVGİLİ HOCAM 700 BİN ÖĞRETMEN VAR BUNUN 400 BİNİ EĞİTİM BİR SENLİ,1115 BİNİ EĞİTSEN 160 TÜRK EĞİTİM SEN KALANI PAYLAŞTIR HER YERE YAKINI DA 40 BİN ORTADA AKTİF SENDEN ÇIKALI 1 YIL OLMUŞ 6 BİN ÖĞRETMEN İHRAÇ EDİLDİ BİZ O ZAMAN KİME NASIL GÜVENECEĞİZ

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM