Açığa alınan öğretmenlerin göreve iadesini CHP mi sağladı?

8-9 Eylül sürecinde Türkiye genelinde on iki bine yakın öğretmen açığa alındı. Bu öğretmenlerin açığa alınma gerekçesi olarak bölücü terör örgütü bağlantıları MEB tarafından ifade edildi.

Açığa alınan öğretmenlerin göreve iadesini CHP mi sağladı?

Açığa alınan öğretmenlerin göreve iadesini CHP mi sağladı?

Başbakan Binali Yıldırım tarafından yapılan açıklamada terör örgütü ile işbirliği içinde olan, örgütün çıkarlarına hizmet eden 14 bin öğretmenin görev yerleri değiştirilecek ifadeleri yer almıştı. Öğretmenler tarafından ve kamudan haber siteleri tarafından bu açıklamaya tepki gösterilmişti. Madem bunlar terör örgütü ile işbirliği içinde, görev yeri değiştirilmesin meslekten ihraç edilsin. Açıklamaları ile imza kampanyası bile düzenlendi. Binali Yıldırım sonraki açıklamasında terör örgütü ile işbirliği içinde olan öğretmenlerin görev yerlerinin değiştirilmeyeceğini, açığa alınacaklarını ve meslekten ihraç edileceğini ifade etti.

8-9 EYLÜL AÇIĞA ALMALAR

MEB personeli olarak 8 Eylül tarihinde 11 bin öğretmen açığa alındı. MEB tarafından açığa alınma haberi ilk önce MEB’in twitter hesabından yapıldı ve bu açığa almaların nedeni olarak ilgili MEB çalışanlarının Bölücü terör örgütü ile bağlantılı olduğu ifade edildi.

CHP DİYARBAKIR’DA

Açığa alınan 12 bine yakın öğretmen 9 Eylül tarihinde tebliğ ile birlikte açığa alındılar. Bu açığa alma işlemlerinin büyük çoğunluğu Diyarbakır’de yapıldı. Hatta Diyarbakır’da açığa alınan öğretmenlerin fazla olmasından dolayı Diyarbakır’da okullar 2 gün geç açılacak. CHP Diyarbakır’a heyet gönderdi. CHP heyetinde yer alanlar; CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, Genel Başkan Yardımcısı Zeynep Akatlı Altıok (İnsan Haklarından Sorumlu), Veli Ağbaba (Sendikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı) ile Parti Meclisi Üyesi Sezgin Tanrıkulu. CHP heyetinin temasları sonrasında yapılan açıklamalarda bu açığa almaların hedefinin Eğitim-Sen olduğu gösterildi ve Ak Parti hükümeti eleştirildi. Açığa alınan öğretmenlere CHP’den tam destek geldi.

TUNCELİ VE CHP ETKİSİ

CHP Milletvekili Gürsel Erol, Tunceli’de açığa alınan öğretmenlerin durumunu Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ile görüştüğünü dile getirmişti. Erol’un bu talebine Bakan Yılmaz’ın olumlu yanıt verdiği ve Tunceli’de yaşanan açığa almalar ile ilgili Bakan’ın Bakan yardımcısına talimat verdiğini Erol dile getirdi. Erol, Tunceli’de açığa alınan 418 öğretmen ve 86 MEB çalışanı olmak üzere 514 MEB personelinin durumunun yarına kadar netleşeceğini ifade etmiş, büyük bir kısmının da 19 Eylül pazartesi okulların açılışına kadar görevlerine iade edileceğini açıklamıştı.

GÜRSEL EROL ÖĞLEN SÖYLEDİ AKŞAM OLDU

Milletvekili Gürsel Erol’un bu açıklamaları Hürriyet’in internet sitesinde 16 Eylül günü saat 13.52’de yayınlandı. Haberin yayınlanma sürecine kadar geçen zaman da dikkate alındığında Erol’un açıklamaları daha da önce oldu. Bu açıklamadan birkaç saat sonra Tunceli Valiliği açıklama yaptı ve açığa alınan öğretmenlerin büyük kısmı görevine iade edildi.

NEDEN AÇIĞA ALINDILAR, NEDEN İADE EDİLDİLER?

Terör örgütü bağlantısı tespit edildiği söylenen öğretmenlerin soruşturması ne zaman yapıldı? Bayram tatili sürecinde nasıl bir gelişme oldu? Bu öğretmen suçsuz olduğu için görevlerine iade ediliyorsa neden terör örgütü bağlantısı olduğu gerekçesi ile açığa alındı? Terör örgütü bağlantısı olduğu gerekçesi ile açığa alınanları savunan CHP aynı rolü FETÖ’den açığa alınan ve ihraç edilen öğretmen, kamu personeli için neden göstermedi?

Bu sorular üyelerimizden gelen yorumlar çerçevesinde takipçilerimize sunulmuştur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Etiketler:
chp eğitim-sen FETÖ

5 yorum

  1. Bütün suc bizim gibilerde secmen olarak biz secdik onları allaha ve dinimize inandigimiz gibi inandik onlara PKK’lı öğretmen ler göreve başladı bizim cocuklarimizi kahrolasi fode diye sucladiniz foto kim bizle ne ilgisi var bizonutanimayiz gormeyiz kendileri daha iyi bilirler fotoyu arasdirsinlar bizim cocuklarin bes kurusu bilegitdimi yukardekifetoculari suclasinlar biz onlari okutasiya kadarne cekdik ellerin bisligini temizledim adaletistiyoruz varsa suclaricezalariniversinle yargilamadan kimse suclu diyildir once allaha sonra adalete guveniyorum tabi adalet kaldiysa

  2. TUNCELİDE TÖRÖRİST BAGLANTILI ÖĞRETMENLERİ İADE ETTİNİZ tabi oraya öğretmen bulamayacaktınız mecbur iade edildiler peki suçsuz müslüman başı kapalı öğretmenleri niye açığa aldınız hala bekletiyorsunuz kasıtlı suç isnat edilen bir asya bankda 5 kuruşu olan öğretmenleri bile açığa aldınız allah sizi bildiği gibi yapsın çoluğunuzdan çocuğunuzdan çıksın ..kanıt yok belge yok sadece asılsız ihbar var ihbar edenlerde chp li okul müdürleri chp li muhtarlar bunları bile kale alıp müslümanlara işkence yapıyorsunuz bir akpartili olarak size sesleniyorum bunun vebali altında kalacaksınız sandıkda meraklanmayın sandık önümüze gelecek ve göreceksiniz suçsuz açığa almak insanları görevine iade etmemek çamur at izi kalsın

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM